Deti, ktoré dovŕšia päť rokov koncom roka, nemusia od januára nastúpiť do škôlky

TASR, 22. februára 2020 o 03:08

Deti, ktoré dovŕšia päť rokov po začiatku školského roka 2020/2021, nemusia od 1. januára 2021 povinne nastúpiť do škôlky.

Od januára 2021 bude škôlka povinná pre päťročné deti.

Foto: shutterstock.com

To znamená, že deti, ktoré dovŕšia päť rokov napríklad v októbri, v novembri alebo v decembri 2020, nemusia 1. januára 2021 nastúpiť do škôlky. „Tá povinnosť sa bude na ne vzťahovať až od septembra," povedala ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová. Ako doplnila, tieto deti pôjdu v doterajšom režime, to znamená, že ako päťročné majú nárok byť v materskej škole, rovnako majú nárok, aby štát zaplatil tieto náklady, ale nevzťahuje sa na ne ešte povinnosť.

Zavedenie povinného predprimárneho vzdelávania pre všetky päťročné deti bude platiť od 1. januára 2021. Z novely zákona o výchove a vzdelávaní, známeho ako školský zákon, musí každé dieťa pred nástupom do školy byť aspoň jeden rok zaškolené v materskej škole.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu uviedlo, že od zavedenia povinného predprimárneho vzdelávania pre päťročné deti očakáva zlepšenie výsledkov v národných testovaniach. Najväčším prínosom pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia bude podľa rezortu školstva povinná účasť na predprimárnom vzdelávaní pri rozvíjaní ich komunikačných kompetencií.





Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa



Dieťa 1 — 6 - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >