Zakáže štát nezaočkovaným deťom škôlky? Zatiaľ nevedno

pt, 30. októbra 2019 o 05:23

Zákaz škôlok pre nezaočkované deti dostal odklad. Parlament mal o ňom rozhodovať na tejto schôdzi, ministerka zdravotníctva však pre avizovaný nedostatok politickej podpory všetky svoje zákony, vrátane tohto, stiahla. Rokovať by sa o nich malo nasledujúci mesiac.

O tom, či nezaočkované deti budú môcť chodiť do škôlky, sa rozhodne zrejme o mesiac.

Foto: shutterstock.com

Rodičia, ktorí svoje deti nedávajú očkovať, tento posun vítajú, veria, že získajú viac priestoru na svoje argumenty. Sú za to, aby ich deti mohli naďalej navštevovať predškolské zariadenia, pretože, ako tvrdia, nie sú pôvodcami epidémií infekčných ochorení.

Okrem toho spochybňujú aj predpokladanú účinnosť nariadenia, zákaz by mal platiť od januára budúceho roku. Upozorňujú, že za taký krátky čas nie je možné absolvovať všetky povinné očkovania, ak by sa niekto rozhodol pre zaočkovanie. Mnohí zároveň odmietajú nariadenie ako nátlak štátu, sú presvedčení o škodlivosti očkovaní a o tom, že sa k ľuďom nedostávajú všetky informácie o vakcínach.

Štát to odmieta, argumentuje, že vďaka očkovaniu sme sa v spoločnosti zbavili vážnych chorôb a nežiadúce účinky očkovania považuje za minimálne. Zákazom návštevy škôlok pre nezaočkované deti chce zvýšiť úroveň zaočkovanosti detí a posilniť takzvanú kolektívnu imunitu. Toto opatrenie je bežné aj v iných európskych štátoch.

Ak parlament zakáže nezaočkovaným deťom chodiť do škôlky, bude sa to vzťahovať len na nižšie triedy. Ďalší zákon totiž nariaďuje povinnú dochádzku do škôlky všetkým predškolákom. V tomto prípade sa už na očkovanie či neočkovanie nebude prihliadať.


ANKETA:

Súhlasíte s tým, aby nezaočkované deti nemohli chodiť do škôlky?

11,4%88,6%0,0%


Komentáre k článku:

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saZdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >