Vo Vysokých Tatrách sa tento víkend chystá rodinný festival Medvedie hry

gb, 27. júla 2022 o 04:05

Už počas najbližšieho víkendu sa na Hrebienku vo Vysokých Tatrách uskutoční 14. ročník obľúbeného rodinného festivalu Medvedie dni.

Medvedie hry prinesú zábavu aj poučenie.

Foto: www.vtv.sk

Deti sa môžu tešiť na dva dni plné medvedej zábavy a skvelej atmosféry v unikátnom prostredí Vysokých Tatier. „Tento rok budú Medvedie dni na Hrebienku o kúsok iné, o kúsok tichšie. Keďže chceme spoločne o prírode nielen rozprávať, ale zároveň aj ukázať, že nám na jej ochrane záleží, budú Medvedie dni v špeciálnom - tichšom režime. Veríme, že deťom i rodičom sa to bude páčiť spolu so zaujímavým edukačným programom, tichými vystúpeniami, rôznymi eko atrakciami, hrami a súťažami,“ informoval Lukáš Brodanský, manažér horského strediska Vysoké Tatry.

Pozvánka na medvedie hry.

Foto: archív
Na Medvedích dňoch sa deti dozvedia veľa zaujímavého o práci horských záchranárov, horských nosičov, na vlastných pleciach si budú môcť deti aj rodičia vyskúšať pravú nosičskú krošňu. Zaujímavé rozprávanie a spoznávanie prírody prostredníctvom lesnej pedagogiky predstaví Správa Tatranského národného parku, unikátny projekt sprievodcu náučnými chodníkmi uvedie Lesmír, o živote tatranských svišťov príde medzi deti porozprávať svišťológ Pavol Ballo.

V sprievodnom programe sa predstavia herec a hudobník Dano Heriban, ďalej slovenský perkusionista peruánskeho pôvodu Eddy Portella s muzikoterapiou, so zábavnými detskými piesňami malinyJam, so spevom, tancom a detskou zábavou Usmievanka. Malých aj veľkých roztancuje zábavná Tani Tani s Nely, vystúpia aj Haliganda, Fidlikanti, predstavenie si pripravilo aj Divadlo Actores Rožňava.

Milou tradíciou počas uplynulých ročníkov sa stalo, že každé dieťa, ktoré si donesie na Hrebienok svojho plyšového medvedíka, dostane darček. Medvedie dni sa konajú za každého počasia. Viac informácií nájdete tu.

Videopozvánka ma Medvedie hry


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >