V liečbe detskej rakoviny pomôže telekonzílium so zahraničnými odborníkmi

SITA, 2. septembra 2020 o 04:41

Spoluprácu odborníkov z rôznych krajín bude na Klinike detskej hematológie a onkológie v Národnom ústave detských chorôb zabezpečovať nový technologicky vyspelý priestor.

V liečbe detskej rakoviny pomôže telekonzílium.

Foto: Shutterstock.com

Ten umožní online konzultácie špecialistov z celého sveta. Takzvané telekonzílium sa podarilo klinike vybudovať najmä vďaka finančnej pomoci donorov neziskovej organizácie Deťom s rakovinou.

„Priama konzultácia zdravotného stavu pacienta s odborníkmi z celého sveta v reálnom čase a zadarmo prináša pacientom nádej a klinike vysokú pridanú hodnotu. Práve prinášanie špičkovej kvality služieb pre deti liečené na onkológii je naším cieľom a darí sa nám ho napĺňať len vďaka našim podporovateľom," uviedla riaditeľka organizácie Deťom s rakovinou Daša Malá Fabšíková.

Štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva Peter Stachura považuje telemedicínu v adekvátnych prípadoch za efektívny nástroj, ktorý má svoje významné miesto a opodstatnenie. „Naším spoločným cieľom je, aby mal pacient dostupnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť a zdravotnícki pracovníci adekvátne podmienky na svoju prácu. Je to záväzok a zároveň aj príležitosť skvalitniť systém zdravotníctva na Slovensku," doplnil.

Onkologické ochorenia detských pacientov patria medzi zriedkavé. Ročne ich na Slovensku pribudne priemerne 180. Liečba detí preto smeruje k individuálnemu prístupu a personalizovanej liečbe. Vzhľadom na pomerne malý počet pacientov musia lekári v niektorých prípadoch využiť skúsenosti zahraničných expertov.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saZdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >