Tip na víkendové podujatie s deťmi: Krásnohorské hradné hry vtiahnu návštevníkov do stredoveku

TASR, 5. augusta 2022 o 03:13

Návrat do stredoveku ponúka návštevníkom 15. ročník Krásnohorských hradných hier, ktorý sa v sobotu 6. augusta koná v areáli pod hradom Krásna Hôrka. V ponuke je zábavný program pre deti, predstavenia šermiarskych skupín, rozprávková šou, sokoliarske predstavenia, hudobný koncert, sprievodný remeselnícky jarmok či dobová kuchyňa.

Hrad Krásna Hôrka.

Foto: Robo Hakl, Pravda

"Deťom sa páči byť súčasťou programu, strieľať z luku, prezrieť si delo zblízka či vidieť skutočné historické boje nielen na obrazovke televízora alebo tabletu. Úvodný program Krásnohorských hradných hier preto bude patriť im. Potom deťom doprajeme oddych pri divadelnom predstavení od Toma a Ela, a do stredoveku ich opäť vtiahnu sokoliari, maďarskí čikóši a husári na koňoch, výstrel z dela aj šermiarske skupiny Füzéri várvédők a Johanniti z Miškovca. Ja osobne sa teším na talentovaných chodúliarov, ktorí nás reprezentovali aj na olympiáde v Aténach a ktorí pod hrad prídu s bláznivou rozprávkou o čertoch, vodníkoch a podvodníkoch," uviedla organizátorka a predsedkyňa občianskeho združenia Tri ruže Nikoleta Legnárová.

V podvečerných hodinách prídu na rad ukážky stredovekých praktik mučenia, hromadná bitka či streľba z palných zbraní ako delo, tarasnica či katapult. Záver bude patriť miestnej kapele Exit.

Festival sa koná po dvojročnej prestávke. Súčasťou ponuky sú aj gastrozážitky s gemerskými špecialitami a jarmok so zástupcami rôznych remesiel, tradičných aj modernejších. Nechýba drevený kolotoč pre najmenších, maľovanie na tvár, tvorivé dielne či orientálne tance. Z Rožňavy premáva na hradné hry autobusová kyvadlová doprava. h

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >