Tip na podujatie: Vo Zvolene sa koná akcia na podporu ľudí s autizmom

TASR, Gabriela Bachárová, 25. apríla 2023 o 04:15

S cieľom priblížiť širokej verejnosti problematiku autizmu a ľudí, ktorí s autizmom žijú, sa v sobotu 29. apríla koná vo Zvolene ďalší ročník benefičného podujatia s názvom Vysvieťme Zvolen na modro. Podujatie sa koná pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme.

Deti i dospelí s autizmom potrebujú najmä pochopenie.

Foto: Shutterstock.com

„Podujatie sa začína medzinárodnou konferenciou v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra, kde budú prednášať odborníci aj samotní rodičia detí s autizmom. Potom nasleduje kultúrny a osvetový program na zvolenskom námestí, ktorý vyvrcholí vystúpením skupiny Peter Bič Projekt. Po koncerte sa zámok vysvieti na modro ako symbolický prejav podpory ľudí s autizmom medzi nami,” priblížila podujatie Zuzana Maštenová zo združenia VIA ABA, ktoré sa problematikou autizmu dlhodobo zaoberá.

„Združenie je aj za sériou dokumentárnych filmov s názvom Neviditeľní, ktoré vytvára s cieľom informovať širšiu verejnosť o problematike autizmu, a to cez príbehy rodín, ktoré žijú s takýmto dieťaťom. V dokumente hovoria aj renomovaní odborníci zo Slovenska, ktorí sa zaoberajú intervenciou alebo diagnostikou detí s autizmom,” doplnila Zuzana Maštenová. Podujatie organizuje občianske združenie VIA ABA s podporou mesta Zvolen.

Viac o programe

Program akcie.

Foto: archív

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saZdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >