Nočný medokvas v Smoleniciach poteší rodiny s deťmi i fanúšikov medových nápojov

gb, 11. októbra 2023 o 05:15

Počas najbližšieho víkendu sa v Smoleniciach pri Trnave uskutoční festival medoviny a medových nápojov s názvom Nočný Medokvas. Obľúbené rodinné podujatie sa už tradične bude konať v tajomne nesvietenom areáli medovinárstva Včelovina.

Nočný medokvas je výnimočný svojou tajomnou atmosférou.

Foto: Včelovina

Smolenický festival medových nápojov sa prvýkrát konal ešte v roku 2015, odvtedy ho majitelia medovinárstva Včelovina organizujú pravidelne trikrát do roka. „Nočný Medokvas je unikátny svojou tajomnou atmosférou. Pripravujeme špeciálne nasvietenú včelársku záhradu plnú farebných efektov. Tešiť sa môžete aj na kulinárske a včelárske špeciality. Počas už chladnejšieho jesenného večera tiež isto dobre padne pohárik horúcej medoviny, limonády či medového burčiaku,“ pozýva Pavol Kudláč, majiteľ medovinárstva Včelovina a organizátor podujatia.

Nočný Medokvas odštartuje v sobotu 14. októbra o 17.00 h. a návštevníci si jeho jedinečnú atmosféru môžu užiť až do 22.00 h. Súčasťou festivalu budú aj prehliadky výroby medoviny. Pre deti si organizátori vo včelárskej záhrade pripravili zábavné detské hry i maľovanie na tvár. Okrem rozsiahleho vonkajšieho areálu budú mať hostia prístup aj do Medovej kaviarne a podnikovej predajne, kde si budú môcť zakúpiť lokálne výrobky z medu.

„Včelárska záhrada sa okrem rôznych sprievodných akcií rozrastie o stánky s občerstvením, v ktorých nájdete rôzne dobroty ako napríklad šťavnaté burgre, parené buchty, halušky, remeselnú pizzu, hot-dogy, nadýchané wafle, domáce hranolky alebo vegetariánske tacos,“ dopĺňa Klára Kudláčová z medovinárstva Včelovina.

Medokvas privíta návštevníkov už čoskoro.

Foto: Včelovina

Deti do 6 rokov majú vstup zdarma

Vstupenky na festival sú v predpredaji online, stoja päť eur pre dospelých a jedno euro pre deti od 6 do 18 rokov. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma. Lístky si bude možné zakúpiť aj pri vstupe na podujatie, vtedy však už vyjdú na sedem eur pre dospelého. Deti nad šesť rokov budú mať stále vstup za jedno euro.

Vstupenky a ďalšie informácie o podujatí nájdete tu.


Dekorácie rozveselia i neškodne postrašia.

Foto: VčelovinaPridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >