Na Trenčianskom hrade otvorili výstavu kostýmov zo slávnych československých rozprávok

TASR, gb, 18. decembra 2022 o 05:15

Tridsaťsedem kostýmov z desiatich legendárnych československých rozprávok môžu obdivovať návštevníci kasárne Trenčianskeho hradu.

Trenčiansky hrad.

Foto: Shutterstock.com

„Výstava rozprávkových kostýmov na Trenčianskom hrade zobrazuje desať najobľúbenejších rozprávok československej kinematografie, ktoré sú typické pre vianočné obdobie. Vystavené kostýmy sú z rozprávok Arabela, Tři oříšky pro Popelku, Princezna se zlatou hvězdou, Císařův pekař - Pekařův císař, Šíleně smutná princezna, O Princezně Jasněnce a létajícím ševci, Dívka na koštěti, S čerty nejsou žerty, Z pekla štěstí a Princ a Večernice,” skonštatovala hovorkyňa Trenčianskeho múzea v Trenčíne Katarína Špačková.

Výstavu pripravilo Trenčianske múzeum v Trenčíne v spolupráci s pražským Barrandov Studiom. Jej súčasťou je aj nábytok a rekvizity pri natáčaní rozprávok. Riaditeľ Trenčianskeho múzea v Trenčíne Peter Martinisko je rád, že výstava prinesie pozitívne emócie nielen pre starších, ale aj pre mladšiu generáciu. Podľa neho je unikátne, že v jednom výstavnom priestore sa stretlo niekoľko rozprávok.„Zároveň môžeme mať hrad otvorený. Na rozdiel od ostatných pamiatok, ktoré v zime zatvárajú, my sa snažíme priniesť niečo výnimočné, aby rodičia s deťmi alebo starí rodičia s vnukmi Trenčiansky hrad navštívili. Som rád, že je to predvianočnom termíne. Deti si môžu pozrieť doma rozprávky a môžu sa prísť pozrieť, ako tie kostýmy reálne vyzerajú,” doplnil riaditeľ s tým, že výstava potrvá do 29. januára.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >