Košická nemocnica: „S Covidom-19 sú hospitalizované aj deti, čo predtým nebolo.“

TASR, 7. februára 2021 o 04:20

Počet hospitalizovaných detí nakazených novým koronavírusom sa v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach za posledné dva týždne zvýšil približne o tretinu, v súčasnosti majú hospitalizovaných desať detí s ochorením COVID-19.

Detská fakultná nemocnica Košice.

Foto: Štefan Rimaj, Pravda

Podľa prodekanky Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a prednostky ústavu epidemiológie Moniky Halánovej môže byť za nárastom počtu detských pacientov s ochorením COVID-19 aj britská mutácia nového koronavírusu, ktorá sa v Košiciach šíri. „Sú hospitalizované deti, čo predtým nebolo," povedala.

Britskú mutáciu podľa jej slov diagnostikovali aj u trojročného dieťaťa, ktoré bolo asymptomatické. „Nie je celkom pravda to, že deti nepredstavujú riziko pre šírenie. Práve pri tejto britskej mutácii zohrávajú dosť veľkú úlohu v šírení," vysvetlila s tým, že tento typ mutácie je infekčnejší než pôvodný variant nového koronavírusu, no deti sú väčšinou bezpríznakové.

„Vo všeobecnosti je priebeh ochorenia u hospitalizovaných detí ľahký až stredne ťažký, ojedinele máme dieťa aj s ťažkým priebehom, najmä u detí s pridruženými zdravotnými ťažkosťami," uviedla riaditeľka nemocnice Jaroslava Feketeová.Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saZdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >