Galéria Jána Koniarka v Trnave ponúkne cez jarné prázdniny výtvarné dielne pre deti

TASR, 16. februára 2020 o 04:23

Jarné prázdniny budú môcť malí Trnavčania stráviť aj v dotyku s umením. Galéria Jána Koniarka pripravila tvorivé aktivity pre vekovú kategóriu od päť rokov, na ktorých sa deti naučia tvoriť z rôznych materiálov.

Galéria Jána Koniarka.

Foto: Galéria Jána Koniarka

Jarné prázdniny v galérii budú od utorka 18. februára do piatka 22. februára. „Na úvod sa naučia deti vyrábať lienky, chrústy, včielky, ktoré je možné priviazať ako kľúčenku. Na druhý deň budú robiť 3D koláž jarnej lúky grafickou technikou monotýpie, vo štvrtok sadrové sgrafito s jarnou ornamentálnou tematikou a na záver textilná koláž vidieka. Z výstrižkov vyrobia malý závesný gobelín, ktorý budú môcť dokresľovať fixkami na textil," uviedla PR pracovníčka galéria Zuzana Dohnalová.

Trnavská galéria sa venuje aktivitám s deťmi celoročne. Tvorivé dielne a výtvarnú tvorbu v Art laboratóriu k aktuálnym výstavám ponúka pre materské, základné i stredné školy. Už niekoľko rokov v letných mesiacoch organizuje aj prázdninové výtvarné tábory v spolupráci s budúcimi pedagogičkami z Trnavskej univerzity.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >