Deti na Horehroní budú súťažiť o najlepšie video, ako prilákať dovolenkárov

gb, 7. novembra 2018 o 11:01

Školáci z Horehronia sa môžu s pomocou triednych učiteľov zapojiť do súťaže, v ktorej budú vytvárať videopozvánky na prilákanie domácich i zahraničných turistov do regiónu.

Školáci majú spolu s učiteľmi šancu vyhrať v súťaži o najlepšie video.

Foto: Shutterstock.com

Tridsaťsekundové video, v ktorom žiaci spolu s učiteľmi pozvú stráviť dovolenku na Horehroní, je treba poslať do 16. novembra na e-mail komunikacia@horehronie.net. V termíne od 19. novembra do 2. decembra budú všetky zaslané videa zverejnené na oficiálnej facebookovej stránke regiónu Horehronie. O víťazovi rozhodnú hlasujúci svojimi lajkmi. Výhercu súťaže vyhlásia 3. decembra.

Cenou pre víťaznú triedu bude jedličková slávnosť v novom turisticko-informačnom centre Horehronie v Bystrej dňa 7. decembra. „V rámci tohto dňa nám pomôžete s výzdobou vianočného stromčeka, ktorý bude v infocentre celé sviatky. Žiaci si budú môcť v tvorivých dielňach vytvoriť vlastný vianočný darček. Taktiež bude pripravený aj chutný detský punč a malý darček na pamiatku,“ láka infocentrum na súťaž.Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saŠkola - ďalšie články

 • Obrázok Slovenskí rodičia dávajú deťom vreckové priemerne 22 eur mesačne

  Slovenskí rodičia dávajú deťom vreckové priemerne 22 eur mesačne

  Deti dostávajú od rodičov každý mesiac priemerne 22 eur ako vreckové. Najčastejšie ho minú na jedlo a sladkosti, tretina si peniaze odkladá na väčšiu investíciu do budúcnosti.

 • Obrázok Treba si robiť s deťmi domáce úlohy? A dokedy?

  Treba si robiť s deťmi domáce úlohy? A dokedy?

  Moje učenie s otcom trvalo asi 10 minút. Ako čerstvá prváčka som si robila domácu úlohu – šikmé čiarky. Mama bola v nočnej, otcovi nakázala, nech na mňa dohliadne. Tak teda stál nado mnou, ja celá strémovaná som neustále písala zle a gumovala až bola v zošite diera. Nato otec stratil trpezlivosť: „So mnou sa tiež nikto neučil, a tu som,“ mávol rukou a odišiel si čítať noviny. Odvtedy som sa učila sama, a – tu som.

 • Obrázok Možnosti štúdia v zahraničí priblíži víkendový veľtrh škôl

  Možnosti štúdia v zahraničí priblíži víkendový veľtrh škôl

  Študenti, ktorí by radi študovať v zahraničí, môžu o možnostiach získať lepší prehľad tento víkend. V Bratislave a v Košiciach bude totiž StudyFest – veľtrh zahraničných vysokých a stredných škôl.

 • Obrázok Pije vaše dieťa málo? Čo tak skúsiť zopár trikov

  Pije vaše dieťa málo? Čo tak skúsiť zopár trikov

  Ako len doňho dostať tekutiny? Touto otázkou sa trápi veľa rodičov. Deti si neuvedomujú dôležitosť pitného režimu, smäd veľmi necítia, a tak niekedy za deň vypijú sotva dva poháriky vody či čaju.

 • Obrázok Čo mu dnes obliecť... Na uniformách možno ušetriť

  Čo mu dnes obliecť... Na uniformách možno ušetriť

  Tričko Under Armour, Gant alebo Hillfiger, tenisky Nike alebo aspoň najnovší model conversov... Počúvate toto doma často? Ako z toho vykľučkovať, aby netrpel rodinný rozpočet, a ani dušička dieťaťa túžiaceho vyrovnať sa bohatšiemu kámošovi v škole?

 • Obrázok Nechce sa mu po prázdninách do školy? Čo je vtedy najlepšie urobiť

  Nechce sa mu po prázdninách do školy? Čo je vtedy najlepšie urobiť

  Dlhé či krátke, hlavne, že sú. Prázdniny deti milujú a vedia prečo. Relax má pre nich význam, nezáleží na tom, či trvajú pár dní alebo dva mesiace. Do školy sa po nich chce málokomu, niektoré deti sú však z toho vážne vystresované. To je pre rodičov signál, že treba niečo zmeniť.

 • Obrázok Chlieb so salámou? Vymyslite vtipnejšiu desiatu do školy!

  Chlieb so salámou? Vymyslite vtipnejšiu desiatu do školy!

  „Priznám sa, že už neviem, čo našej školáčke pripravovať na desiatu. Stále len chlieb s maslom, syrom a salámom, k tomu mrkvička, jablko. Je to ale nudné a monotónne. Dcérka sa sťažuje, že chce niečo nové,“ hovorí mamička Lenka.

Ďalšie články v rubrike >