Chce si vaše dieťa vyskúšať prácu novinára? Otvára sa letná mediálna škola

SITA, gb, 30. júna 2020 o 04:30

Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave otvára v júli letnú mediálnu školu. Určená je pre deti vo veku 8 až 14 rokov a jej cieľom je priblížiť, ako fungujú médiá. Deti sa naučia tvoriť aj mediálny obsah.

Mediálna škola sa bude konať od 27. do 31. júla v priestoroch fakulty. Program bude v hravej forme a doplnia ho športové aktivity. „Účastníkov prevedieme svetom printových médií, rozhlasového a televízneho vysielania. Pokúsime sa ich naučiť základy tvorby príspevkov, fotografovania, ale aj strihu zvuku a videa,“ vysvetlila Slávka Grácová z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave. Deti budú rozdelené do menších skupín. Každej sa budú lektori venovať individuálne. Skupiny budú mať svojho vedúceho a pomocných animátorov z radov pedagógov.

Projekt bude trvať jeden týždeň, jeho účastníci sa zoznámia so vznikom médií od ich vzniku po súčasnosť. Budú sa podieľať aj na príprave a nahrávaní rozhlasovej rozprávky, televízneho spravodajstva či videoklipu. Tiež sa zoznámia aj s tvorbou novín, prípravou reportáže a naučia sa, ako správne fotiť mobilom na sociálne siete. Výstupy, ktoré počas celého týždňa vytvoria, posledný deň letnej mediálnej školy premietnu rodičom. „Nielen dospelí, ale aj deti prichádzajú denne do kontaktu s médiami. Okrem toho, množstvo informácií získavajú predovšetkým z internetu a sociálnych sietí. Je dôležité, aby mediálne obsahy neprijímali len pasívne, ale aby spoznali aj základné zásady ich tvorby a porozumeli zdrojom informácií,“ zdôraznila dekanka Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave Ľudmila Čábyová.

Letná mediálna škola deťom ponúkne okrem praktických zručností aj športové a zážitkové aktivity. Konať sa bude podľa odporúčaní Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave a na všetky deti bude počas celého trvania mediálnej školy dohliadať zdravotnícky pracovník.

Viac informácií a prihlášku nájdete na tomto odkaze.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >