Bratislava otvorila niektoré letné kúpaliská, čoskoro pribudnú ďalšie

TASR, 18. júna 2020 o 04:10

Bratislava otvorila prvé letné kúpaliská, ide o Rosničku v Dúbravke, kúpalisko Lamač, Delfín v Ružinove, Tehelné pole v Novom Meste. K dispozícii je aj prírodné kúpalisko Zlaté piesky. O niekoľko dní majú byť otvorené aj kúpaliská Rača a Krasňany.

Bratislavčania už môžu navštíviť prvé kúpaliská.

Foto: Shutterstock.com

Magistrát očakáva, že väčšina Bratislavčanov tento rok pre pandémiu nového koronavírusu neodcestuje na dovolenku do zahraničia a leto bude tráviť najmä v Bratislave a jej okolí. „Budeme sa preto snažiť, aby všetky miesta, podujatia i infraštruktúra, ktorá umožňuje ľuďom tráviť voľný čas v hlavnom meste, boli udržiavané a pripravené na väčší počet ľudí," povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Riaditeľ mestskej Správy telovýchovných a rekreačných zariadení Ladislav Križan spresnil, že prvé kúpaliská otvárajú na základe kladného stanoviska regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Upozornil, že návštevníkov kúpalísk čakajú tento rok viaceré opatrenia, ktoré majú zamedziť šíreniu nového koronavírusu. Pri vstupe im zmerajú telesnú teplotu, vydezinfikovať si musia ruky a niektoré detské atrakcie nebudú fungovať. „Prosíme o empatiu a súčinnosť i pri dodržiavaní rozstupov, napríklad pri ležaní na tráve," povedal Križan. Správa zariadeni chce aj pravidelne zverejňovať, ako sú jednotlivé kúpaliská kapacitne vyťažené.

Na väčší nápor návštevníkov počas letných mesiacov sa pripravujú aj Mestské lesy v Bratislave. Riaditeľ organizácie Matej Dobšovič spresnil, že podporia denné detské tábory, pre deti budú v lesoparku pripravené viaceré akcie ako napríklad spoznávanie živočíchov v lese či stáčanie medu. Rátajú aj s organizáciou kurzov včelárstva pre dospelých i s viacerými exkurziami na území mestských lesov. „Na Partizánskej lúke finišujeme s úpravami preliezok. Na Kamzíku plánujeme otvoriť prírodné šantisko, sprístupniť chceme aj záhradu pri horárni Krasňany," podotkol riaditeľ.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >