V bratislavskom lesoparku otvorili Včeliu lúku

TASR, 1. augusta 2020 o 04:53

Návštevníci bratislavského lesoparku môžu od soboty zavítať na Včeliu lúku. Doteraz pre verejnosť neprístupný areál sa nachádza pri horárni Krasňany na Peknej ceste, v blízkosti včelnice.

Včelia lúka v Bratislave.

Foto: TASR

Mestské lesy v Bratislave, ktoré novú atrakciu lesoparku otvárajú v spolupráci s Metropolitným inštitútom Bratislavy a Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom, budú na lúke organizovať ekovýchovu vo forme včelárskych kurzov a environmentálny program pre deti, mládež a aj dospelých. Na lúke, doteraz oplotenej a zarastenej, budú umiestnené aj nové ležadlá pre verejnosť, ktoré vznikli v rámci projektu Sadni si.

„Našou Úlohou pri tomto projekte bolo nájsť vhodný spôsob, ako lúku sprístupniť verejnosti a zároveň zvýšiť bezpečnosť v okolí tohto priestoru, keďže neďalekú cestu intenzívne využívajú cyklisti vracajúci sa z Karpát," vysvetlil riaditeľ Metropolitného inštitútu Ján Mazúr.

„Včelárstvo je pekný príklad súžitia prírody s človekom, preto sa tešíme, že sa nám podarilo zachovať takéto miesto," uviedol riaditeľ Mestských lesov v Bratislave Matej Dobšovič. Mestské lesy v Bratislave sa včelárstvu venujú od mája roku 2015. Okrem včelnice v Krasňanoch stojí od roku 2018 aj apidomček na Kačíne, v ktorom je možné vyskúšať apiterapiu, ozdravné dýchanie včelieho vzduchu.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >