Úrady: očkovať budeme aj deti od 12 do 15 rokov

TASR, gb, 1. júna 2021 o 04:00

Ministerstvo zdravotníctva už pracuje na tom, aby sa proti ochoreniu Covid-19 mohli dať vakcínou od konzorcia Pfizer/BioNTech zaočkovať aj deti vo veku od 12 do 15 rokov.

Vakcína bude aj pre dospievajúcich.

Foto: AP

„Ministerstvo zdravotníctva považuje očkovanie za účinnú prevenciu a to platí aj v prípade očkovania detí voči Covid-19, kde sme čakali na oficiálne odporučenie odborných autorít. Odporučenie Európskej liekovej agentúry (EMA) z konca uplynulého týždňa registrujeme. Postupne nastavíme pravidlá aj v našej krajine tak, aby sa deti v odporúčanej vekovej kategórii očkovali a boli tak preventívne chránené pred vírusom," priblížila hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Na rad príde odborné rokovanie, rezort bude následne informovať o detailoch. Rozhodnutie EMA je založené na štúdii viac ako 2 000 detí v Spojených štátoch, ktorá preukázala, že vakcína je bezpečná a efektívna. Výskumníci budú zdravie účastníkov tejto štúdie sledovať ešte ďalšie dva roky.

Susedné Česko chce deti od 12 do 15 rokov očkovať vakcínou Pfizer/BioNTech už od začiatku prázdnin.Komentáre k článku:
 • používateľ nemá avatarPetertuharsky 3. júna 2021 o 19:47

  COVID šialenstvo postupuje do ďalšieho levelu.

  Načo je deťom očkovanie proti ochoreniu, ktoré vo veľkej väčšine prípadov prekonajú bez príznakov alebo s veľmi miernymi príznakmi?

  A najmä: kto dá deťom experimentálnu vakcínu, ktorej dlhodobé dopady nikto nepozná?
  Izraelská vláda na základe štúdie uviedla, že zápal srdcového svalu pravdepodobne súvisí s očkovaním. Riziko je podľa nej cca 1:3000 až 1:6000 vo veku 16-24 rokov, pričom najviac boli postihnutí mladí ľudia 16-19 rokov! V Izraeli sa vtedy mladší neočkovali, čiže najpostihnutejšia bola najmladšia očkovaná skupina!

  Takže čo teraz, spravíme z ešte mladších detí pokusné morčatá a budeme čakať, ako často budú dostávať zápal srdcového svalu alebo ktovie ešte aké bizarné následky?
  @zareaguj


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saZdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >