Tip na akciu s deťmi: Na Festivale letectva v Piešťanoch sa okrem domácich pilotov predstavia aj letecké esá zo zahraničia

SITA, 19. mája 2023 o 04:35

Tohtoročný festival letectva v Piešťanoch predstaví okrem domácich pilotov aj letecké esá zo zahraničia. Festival organizuje na letisku v Piešťanoch počas víkendu 20. a 21. mája Slovenská letecká agentúra v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom. Hlavný program s uvítacím ceremoniálom a oficiálnou časťou je naplánovaný na sobotu 20. mája 2023 o 15:00.

Festival letectva ponúka jedinečné zážitky.

Foto: fb Festival letectva Piesťany

V rámci dynamických letových ukážok sa podľa riaditeľa festivalu Huberta Štoksu predstaví aj ostrá pohotovosť z Česka a Poľska, čo znamená prelet stíhacích lietadiel, ktoré momentálne chránia vzdušný priestor Slovenskej republiky.

Tradičnými účastníkmi budú aj lietadlá vzdušných síl Ozbrojených síl SR a Letka Ministerstva vnútra SR, Ozbrojené sily SR predvedú aj techniku pozemných síl. Ako informoval odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja, vo vzduchu sa okrem domácich pilotov predstavia aj letecké esá z Česka, Maďarska, Poľska, Veľkej Británie a ďalších krajín. Večerný program pozostáva z unikátnej nočnej leteckej šou s dronmi, lasermi a pyrotechnikou.

„Pre všetkých návštevníkov Festivalu letectva je pripravený nezabudnuteľný dvojdňový program, ktorý vyvrcholí unikátnou nočnou leteckou šou. Tá zažila slovenskú premiéru pred rokom práve na tomto mieste. Nezabudli sme ani na rodiny s deťmi, pre ktoré je pripravená špeciálna zóna s pestrým programom. Som presvedčený, že takto využívame ďalšiu možnosť ako zviditeľniť letisko, a rozvíjať cestovný ruch v regióne,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Novinkou tretieho ročníka festivalu je koncept zábavných a vzdelávacích atrakcií pre rodiny s deťmi pod názvom Detský letecký festival, ktorý sa bude nachádzať na rozsiahlom areáli. Pre deti je okrem atrakcií pripravený aj pestrý pódiový program so známymi spevákmi pre detské publikum.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >