Polovica ľudí nesúhlasí s očkovaním detí proti covidu, za je 41 percent

TASR, 8. júna 2021 o 04:15

Polovica opýtaných v prieskume agentúry Focus pre televíziu Markíza nesúhlasí, aby boli deti mladšie ako 16 rokov očkované proti ochoreniu Covid-19.

Polovica Slovákov je proti.

Foto: Shutterstock.com

Do prieskumu sa v období od 11. do 19. mája zapojilo viac ako 1 008 respondentov. Za očkovanie detí je 41 percent opýtaných a deväť percent sa nevedelo vyjadriť. Na očkovanie proti ochoreniu Covid-19 sa môžu v súčasnosti prihlásiť iba ľudia starší ako 16 rokov.

Rodičia detí pod 16 rokov v porovnaní s celou populáciou označili častejšie možnosti skôr nie a určite nie. V prieskume tak urobilo 52,2 percenta a v porovnaní s celou populáciou to bolo o takmer dve percentá viac.

Najväčšiu podporu má očkovanie detí pod 16 rokov u respondentov, ktorí sa hlásia k vládnej strane Sloboda a Solidarita (SaS), a to 60,2 percenta. Súhlasný postoj s očkovaním detí do 16 rokov malo viac ako 50 percent opýtaných aj u podporovateľov strán Progresívne Slovensko (59,7 percenta), Kresťanskodemokratické hnutie (57,7 percenta), Za ľudí (57,4 percenta), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (56,4 percenta) a Aliancia (52,6 percenta). Takmer 43 percent podporovateľov hnutia Sme rodina je za očkovanie, no viac ich je proti očkovaniu detí mladších ako 16 rokov, a to 48 percent opýtaných.

Očkovanie má najmenšiu podporu u ľudí, ktorí sa hlásia k hnutiu Republika a Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko. Z podporovateľov hnutia Republika je proti tomuto očkovaniu 79,7 percenta a z podporovateľov strany ĽSNS je proti 76,8 percenta opýtaných. U podporovateľov strán Hlas - sociálna demokracia vyjadrilo nesúhlas s očkovaním detí pod 16 rokov 62,7 percenta respondentov a u podporovateľov Smer - sociálna demokracia je to 58,7 percenta opýtaných.


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saZdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >