Novorodenca nechali na zastávke v krabici, polícia manželský pár obvinila

TASR, SITA, 24. septembra 2023 o 05:30

Polícia obvinila 29-ročnú ženu a jej manžela, ktorí nechali novorodenca v krabici na autobusovej zastávke v obci Bežovce v okrese Sobrance. Zdravý chlapec sa narodil v obci Kristy v rodinnom dome, na zastávke ho našiel náhodný okoloidúci.

Dieťa nechali napospas, hrozí im trest.

Foto: shutterstock.com

Ako na sociálnej sieti informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, michalovským kriminalistom sa podarilo stotožniť matku aj jej manžela, vyšetrovateľ ich obvinil zo zločinu opustenia dieťaťa. Aby však bolo možné s určitosťou potvrdiť, že ide o dieťa obidvoch manželov, je potrebné počkať na závery analýzy DNA. Dvojici hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

„Či bolo chceným alebo nie, či dieťa oboch rodičov alebo iba matky, zatiaľ nevedno, ale po predchádzajúcej vzájomnej dohode matka dieťaťa spolu so svojím manželom novorodenca naložili do osobného auta a krátko po jeho narodení ho zanechali bez možnosti zadováženia si pomoci, v drevenej krabici prikryté dekou, na autobusovej zastávke na vedľajšej ceste v obci Bežovce," opisuje polícia. Dodáva, že dieťa tak vystavili riziku smrti či ublíženia na zdraví. „Dieťa sa v súčasnej dobe nachádza v nemocnici a o jeho ďalšom osude rozhodne Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny,“ doplnili policajti.


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saZdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >