IKEA sťahuje z predaja cestovné hrnčeky kvôli obsahu nebezpečných chemikálií

TASR, 16. januára 2020 o 04:25

Spoločnosť IKEA sťahuje z predaja cestovné hrnčeky Troligtvis s označením Made in India. Testy preukázali, že obsah nebezpečných chemikálií môže prekračovať maximálne migračné limity.

Ak doma máte takéto hrnčeky z obchodného domu IKEA, nepoužívajte ich, ale vráťte späť do predajne.

Foto: IKEA

Migračné limity sa v laboratóriu testujú tak, že sa sleduje miera uvoľňovania nebezpečných látok do štvorpercentného roztoku kyseliny octovej.

IKEA žiada všetkých zákazníkov, ktorí cestovný hrnček majú, aby ho vrátili do obchodného domu IKEA, kde im budú v plnej výške vrátené peniaze, informoval o tom mediálny zástupca firmy, spoločnosť Seesame.

"IKEA nedávno dostala výsledky testov, ktoré ukazujú, že v spomínaných cestovných hrnčekoch môže obsah dibutylftalátu prekročiť povolené migračné limity," spresnila Alexandra Strapáková zo spoločnosti Seesame. IKEA už dlhé roky uplatňuje úplný zákaz na používanie ftalátov vo výrobkoch, ktoré prichádzajú do styku s jedlom, a preto počas prešetrovania problému ukončila predaj týchto cestovných hrnčekov.

Spoločnosť upozornila, že hrnčeky sťahuje z predaja aj napriek veľmi nízkemu riziku akéhokoľvek okamžitého negatívneho vplyvu na zdravie. Cestovný hrnček Troligtvis sa predával od októbra 2019. Na vrátenie tovaru nie je potrebný žiadny doklad o kúpe.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saZdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >