Hodinu Zeme si Slováci v sobotu pripomenú fotkami na sociálnych sieťach

TASR, 25. marca 2020 o 04:36

Celý svet si Hodinu Zeme pripomenie v sobotu 28. marca o pol deviatej večer.

Prírodu je treba chrániť. Malá Fatra patrí ku klenotom Slovenska.

Foto: Renáta Jaloviarová, Pravda

V deň, keď sa pripomína Hodina Zeme, sa dominanty miest zvyknú zahaliť do tmy. „Ľudia majú vtedy upriamiť pozornosť na to, čo môžu urobiť pre záchranu planéty. Tento rok však zhasínanie nechávame na rozhodnutí miest a obcí," podotkla Andrea Settey Hajdúchová z World Wide Fund for Nature (WWF) Slovensko.

WWF Slovensko spúšťa na Hodinu Zeme výzvu Spolu v prírode. V rámci nej majú ľudia na sociálnych sieťach zverejniť fotografie, na ktorých sú v prírode v období pred pandémiou. 

„Vidíme, aká dôležitá je pre nás príroda a ako nám chýbajú priatelia, a preto sa s nimi chceme tento rok na Hodinu Zeme spojiť aspoň v online svete," povedala riaditeľka WWF Slovensko Miroslava Plassmann.

Dodáva, že Hodina Zeme má upozorniť na to, prečo je dôležité správať sa udržateľne, šetriť prírodné zdroje či minimalizovať odpad. „Upozorňujeme na to, že závratnou rýchlosťou strácame lesy, živočíchy a rastliny. Sme posledná generácia, ktorá môže zachrániť našu planétu," hovorí Miroslava Plassmann.

Hodina Zeme vznikla v roku 2007 v Austrálii a v roku 2011 sa k nej pridalo aj Slovensko. Počas nej zhasli na Slovensku hrady, zámky i verejné inštitúcie.  

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >