FOTONÁVOD Ako si doma ušiť rúško za 15 minút

Gabriela Bachárová, 17. marca 2020 o 04:17

Chcete si doma ušiť rúško na ochranu seba aj ostatných pred koronavírusom? Prinášame vám návod, ako na to. Za štvrť hodinku máte hotovo.

Fotonávod na výrobu jednoduchého rúška nám poskytla Banskobystričanka Veronika Vozárová z webového portálu www.kvetinovelatky.sk, ktorý ponúka na predaj bavlnené látky.

1. Ako si teda ušiť rúško z bavlny? Potrebujeme stopercentnú bavlnenú látku s rozmermi 18 cm x 38 cm, k tomu dvakrát látku s rozmermi 5x12 cm na okraje a dvakrát gumičku s dĺžkou 20 cm.2. Látku preložíme na polovicu lícom k sebe a zošijeme.3. Prevrátime, preložíme dvakrát v strede a zošijeme po stranách.4. Prišijeme po stranách bočné diely tak, aby nám v strede vznikla dutinka na navlieknutie gumičky.5. Prešijeme dvakrát a hotovo. Vložíme gumičku a môžeme používať.

Ušite si rúško doma!

Foto: www.kvetinovelatky.sk


„Nezabudnite na to, že látku je potrebné pred šitím predprať a vyžehliť. Následne ušité rúško môžete použiť opakovane a prať na 90 stupňov. Po použití treba vyžehliť, čím zničíte všetky choroboplodné zárodky," odporúča Veronika Vozárová (na fotografii nižšie). Prajeme vám veľa šťastia pri šití a nech vás aj ostatných rúško ochráni!


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saZdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >