Folklór a remeslá si v sobotu užijú návštevníci tradičného jarmoku

TASR, 4. augusta 2020 o 04:01

Areál Pod vŕbičkami v Nedožeroch-Brezanoch v okrese Prievidza bude opäť patriť ľudovým remeslám a folklóru. Siedmy ročník Ľudového jarmoku Pod vŕbičkami bude v sobotu, 8. augusta od 11.00 h.

„Aj keď to na jar tento rok nevyzeralo s podujatiami veľmi ružovo, sme radi, že sa v príjemnom prírodnom areáli už po siedmy raz stretneme so zručnými ľudovými remeselníkmi a umelcami. Títo majstri pracujú starými remeselnými technikami z pôvodných materiálov, prípadne staré techniky používajú na novodobé materiály," priblížila Bibiána Krpelanová z Miestneho odboru Matice slovenskej Nedožery-Brezany.

Návštevníci jarmoku sa podľa nej budú môcť naučiť niečo u keramikára či drotára, dostanú sa do tajov paličkovanej čipky, korytárstva, pradenia a uvidia, ako sa dá využiť modrotlač v modernom šate. „Ak im pri potulkách remeslami vyhladne, budú pre nich pripravené domáce koláče, pagáče či guláš. Pre deti aj dospelých sme pripravili rôzne hry a môžu sa povoziť i na koníkovi. Poobedie už tradične prídu spestriť folkloristi, tento rok to budú folklórna skupina Hájiček z Chrenovca-Brusna, folklórna skupina Podžiaran z Papradna a folklórny súbor Karpaty z Bratislavy. Na záver nás čaká tancovačka s Piechovskou muzikou," dodala.

V prípade nepriaznivého počasia sa bude jarmok konať v kultúrno-spoločenskej miestnosti obecného úradu.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >