Dobrodružná nočná hra Strašidlenie v múzeu sa v Bratislave uskutoční v polovici novembra

TASR, 22. októbra 2019 o 05:16

Prírodovedné múzeum Slovenského národného múzea aj v tomto roku pripravuje obľúbenú detskú nočnú hru Strašidlenie v múzeu. V poradí 9. ročník podujatia sa bude konať 14. novembra od šiestej hodiny večer v sídelnej budove Slovenského národného múzea na Vajanského nábreží 2 v Bratislave.

Strašidlenie v múzeu sa uskutoční v polovici novembra.

Foto: Prírodovedné múzeum Slovenského národného múzea

Múzeum pozýva deti vo veku sedem až 11 rokov, ktoré majú rady prírodu a neboja sa tmy, aby si prišli pomerať vedomosti a zažiť tajomný večer plný zvierat, rastlín, pradávnych zabudnutých tvorov a pravekých ľudských pozostatkov.

Spoločnosť im budú robiť strašidelní sprievodcovia, ktorí deti prevedú cez všetky úlohy a nástrahy v nočnom múzeu. Do súťaže na účastníkov Strašidlenia stačí poslať vlastnú fotografiu prírody na tému Farebná jeseň do 31. októbra na adresu: strasidlenie@snm.sk. Z autorov najzaujímavejších fotografií organizátori vyberú účastníkov hry.

Dobrodružná nočná hra bude plná tmy, strašidelných stanovíšť a zaujímavých úloh, ktoré si pre deti pripravili tajuplné múzejné bytosti: babka bylinkárka, strážca miliónového bohatstva z minulosti, mŕtva nevesta, múmia a iní duchovia. „Strašidlá deťom ukážu zákutia múzea, kde by sa ako bežní návštevníci cez deň nedostali. Hra je súťažná, preto budú žiadať od detí odpovede na svoje otázky. Účastníkov Strašidlenia nakoniec odmenia atraktívnymi cenami," uviedla Zuzana Vášáryová, vedúca Centra múzejnej komunikácie Slovenského národného múzea.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >