Detská divadelná púť v Zálesí pri Bratislave prinesie nielen divadlo, ale aj cirkus a koncerty

TASR, 10. augusta 2019 o 04:16

Medzinárodný festival divadla pre deti Záleská divadelná púť, ktora sa v piatok 30. augusta a sobotu 31. augusta uskutoční v Zálesí neďaleko Bratislavy, ukončí leto detskými divadelnými predstaveniami, tradičným francúzskym cirkusom a koncertmi.

Záleská divadelná púť.

Foto: Facebook Záleskej divadelnej púte

Časť obce Zálesie sa premení na festivalový areál s divadelným šapito, hudobným pódiom, interaktívnou maringotkou a umeleckými zónami. V programe figurujú slovenskí i zahraniční divadelníci, hudobníci a ďalší talentovaní umelci.

„V priebehu deviatich rokov u nás vystúpilo približne 700 umelcov, na čo sme veľmi hrdí, pretože si celý festival organizujeme sami," hovorí Peter Derevenec, jeden z organizátorov Záleskej divadelnej púte. „Chceme deťom a ich rodičom priniesť čistú radosť z umenia. Na Slovensku sme sa s podobným festivalom, ako je ten náš, nestretli," dodal.

Medzi lákadlá tohtoročného podujatia patria detské strašidelné predstavenie Čarodejnice Nového divadla, podľa príbehu Roalda Dahla, a tradične i Bábkové divadlo na Rázcestí. „Predvedú sa poctiví tradiční cirkusanti Clap Clap Circo s umelcami z Uruguaja a Argentíny, ale aj francúzsky cirkus Cirk Biz Art s akustickou šou. Orchester Jeana Valjeana S Hudbou Vesmírnou potešia fanúšikov originálnej hudobnej zábavy," avizujú organizátori, ktorí pripravujú program predovšetkým pre deti, ale vďaka pestrosti vystupujúcich je festival obľúbený nielen medzi rodinami s deťmi.

V detskom programe sú aj predstavenia Osmijankove rozprávky o princeznách Bratislavského bábkového divadla, Lomidrevo divadla Na hojdačke, klasická rozprávka Danka a Janka od Neline alebo zábavné hudobné vystúpenie s pesničkami Mira Jila.

Divadelný program spestria vystúpenia zoskupení a kapiel ako X-Band, Longital Suita, LUVVER, La3no Cubano. Ľudovú hudbu s miestnymi drumbľovými melódiami zahrá šamorínska skupina Varkocs.

V priebehu dvoch festivalových dní sa predvedie viac ako 70 účinkujúcich. V parku Zálesíčko v obci Zálesie bude čakať návštevníkov aj gastro časť s tradičnými i street food prevádzkami, knižný antikvariát, lokálni predajcovia a osvetová zóna s neziskovými organizáciami. Vstup na podujatie je voľný.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >