U babky na východe, s vajíčkami od sliepočky v ruke. Syn herečky Andrey Kerestešovej poznáva čaro vidieka

Gabriela Bachárová, 25. júna 2020 o 04:45

Máloktoré súčasné dieťa má možnosť vidieť bežne domáce zvieratá. Nie tak Tobiáš, takmer trojročný syn Andrey Kerestešovej, vydatej Růžičkovej. Hoci sa herečka usadila v Prahe, vracia sa aj do rodnej krajiny, k rodičom na východ Slovenska.

Medzi zvieratami ako doma.

Foto: Andrea Karestešová

Herečka, ktorá sa presadila v českých seriáloch Vyprávěj či Ordinace v růžové zahradě a zahrala si aj hlavnú ženskú rolu v českom filme Rafťaci, pochádza z malej, dvojtisícovej obce Hlinné na východe Slovenska, v okrese Vranov nad Topľou. Po vyštudovaní učiteľstva na pedagogickej fakulte v Trnave a kariére modelky sa rozhodla presťahovať do Prahy, kde sa jej pošťastilo, uchytila sa predovšetkým v seriálovej tvorbe a založila si tu aj rodinu.

Spolu s českým hudobníkom Mikolášom Růžičkom vychováva dvoch synov, minulý rok na Silvestra sa im narodil Jáchym, starší Tobiáš Augustin oslávi v lete tri roky. Z Prahy však rodina pravidelne uniká na vidiek, v Česku si momentálne prerábajú starý statok a jazdia aj do slovenského rodiska herečky. Práve odtiaľ pochádza milá fotografia staršieho Tobiáša, ako drží v rukách vajíčka priamo od sliepočky. Jedno z nich mu práve puklo. Herečka fotografiu okomentovala milo: „Sú veci, čo treba zažiť."Andrea Kerestešová na priedomí svojho vidieckeho domu. „Kameň rokmi porastený, lavička z antikvariátu, klobúk môjho milého, slovenské tenisky a pudrové šaty ako nové adeptky na moju najnosenejšiu vec (nielen) tohto leta," teší sa herečka z nového útočiska.„Tak veľmi chcem letieť do vesmíru. A pritom v ňom som. Nohami a rukami dotýkajúc sa hmoty. No hlavou vždy v oblakoch," prezradila herečka čo-to zo svojho vnútorného sveta. Zamyslenie pridala k rozkošnej fotografii so synčekom v nosiči.Andrea Kerestešová so svojím zvieracím maznáčikom. Povahovo sa vhodne dopĺňajú: „Sangvinička a flegmatička, naša rodina je rôznorodá, vďakabohu."Andrea Kerestešová ako šťastná a spokojná mamička so svojimi deťmi v prírode.Herečke veľmi záleží na tom, aby jej deti mali na svoje detstvo krásne spomienky. A tie sa tvoria predovšetkým zo zdanlivých maličkostí, ako je napríklad jazda vlakom. „Len tak. Aby nám dobre bolo," to je životná filozofia Andrey Kerestešovej.Celá rodina pod rozkvitnutou čerešňou.Andrei Kerestešovej príroda a jej šetrné využívanie veľmi ležia na srdci. Nasledujúca fotografia (podobne ako úvodná fotografia tohto článku) pochádza z nakrúcania propagačného videa pre českú značku biopotravín pre deti.
Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saSlávni - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >