Trenčianska Knižnica vecí požičiava predmety, ktoré ľudia potrebujú len občas

TASR, 10. septembra 2019 o 05:15

Možnosť požičať si predmety, ktoré ľudia využívajú iba niekoľkokrát do roka, ponúka trenčiansky komunitný projekt Knižnica vecí. Trenčania nájdu netradičnú službu v Kultúrnom centre Aktivity na sídlisku Juh.

Knižnica vecí v Trenčíne.

Foto: Facebook Knižnice vecí

Podľa jedného z autorov projektu Tadeáša Žďárskeho nadviazali na prácu Kultúrneho centra Aktivity, ktoré lokálnej komunite požičiava veci už sedem rokov. Z tohto projektu vznikla Knižnica vecí inšpirovaná aj ďalšími podobnými knižnicami, ktoré už vo svete existujú.

„Predmetmi, ktoré ľudia nevyužívajú každodenne, ale potrebujú ich iba niekoľkokrát v roku, môžu byť napríklad vŕtačka, sušička na ovocie, stan, prípadne akékoľvek iné veci," priblížil Žďársky.

Podľa dobrovoľníčky Hany Vakošovej ľudia reagujú na projekt veľmi pozitívne, najväčší záujem je momentálne o turistické potreby, napríklad väčšie ruksaky, spacie vaky a stany, spoločenské hry, detské autosedačky, postieľky.

Výpožičný režim bude podľa taký, že človek príde, požičia si niektorý predmet za symbolický poplatok a po týždni či po dvoch ho vráti. Poplatok bude určený na každý predmet zvlášť, nie paušálny.

Ak by chcel niekto venovať predmet do Knižnice vecí, môže ho priniesť do Kultúrneho centra Aktivity, prípadne do bezobalových obchodov v Trenčíne a v Trenčianskej Turnej.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >