Opitý muž s troma deťmi v aute narazil do iného auta a zvodidiel

TASR, 20. septembra 2020 o 03:05

Opitý vodič s troma malými deťmi v aute narazil najprv do iného auta, následne do zvodidiel. Potom pokračoval v jazde.

Polícia zasahovala proti opitému a agresívnemu vodičovi.

Foto: Facebook Polície SR

K nehode došlo v utorok 15. septembra na diaľnici D1 smerom do Bratislavy. Podľa doterajších informácií vodič vozidla značky Ford S-Max počas jazdy na uvedenom úseku diaľnice pravdepodobne neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a narazil do vozidla Dacia.

„Po náraze sa vozidlo značky Ford odrazilo a narazilo do oceľových zvodidiel, pričom aj po tomto náraze vodič v jazde so značne poškodeným vozidlom pokračoval," uviedol informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff s tým, že v krátkom čase sa na miesto dostavila hliadka diaľničnej polície, ktorá v ďalšej jazde vodičovi zabránila.

Ten sa však voči policajtom správal vulgárne a agresívne, a to aj v prítomnosti troch maloletých detí, ktoré sa nachádzali vo vozidle. Keďže vodič ťažšie artikuloval a javil známky požitia alkoholu, policajti ho podrobili dychovej skúške a namerali mu 1,65 promile alkoholu.

Keďže sa správal agresívne, policajti ho obmedzili na osobnej slobode. Muža eskortovali s cieľom vykonania potrebných úkonov na príslušné policajné oddelenie a po ich vykonaní ho umiestnili v cele policajného zaistenia. Vec sa realizuje v takzvanom superrýchlom konaní.

„V súvislosti aj s týmto prípadom opäť apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili," dodal Szeiff.





Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa



Zdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >