Mama malých detí sa nafilmovala počas spánku. Pre toto sa nevyspala! A pritom stačí malá zmena

pt, gb, 16. februára 2019 o 06:52

Spať spolu s bábätkom v jednej posteli nie je zbytočná rada. Kto si ju vezme za svoju, nemusí dopadnúť ako matka na tomto videu. Nezainteresovaný človek sa pobaví, väčšina matiek sa však vie veľmi dobre vžiť do jej kože, dôverne pozná to náhle vyrušenie uprostred spánku.Materstvo však nemusí vyzerať takto, a aj pri dvoch malých deťoch sa dá dobre vyspať. Samozrejme, nie tak neprerušovane, ako keď človek deti nemá, ale v rámci možností sa vyspať dá.

Deti sa logicky dožadujú toho, čo potrebujú – matkinej prítomnosti. Je tiež prirodzené, že bábätká sa v noci budia. Časté budenie je vlastne súčasťou ich kvalitného spánku. Potrebujú sa presvedčiť, že sú v bezpečí, napiť sa mlieka.

Pre matku je najjednoduchšie, ak sa s tým zmieri a prispôsobí sa. A spanie v spoločnej posteli to celé výrazne uľahčuje. Ako to pekne opísali odborníčky združenia Mamila na svojej stránke: Je normálne, že sa v noci dieťa zobudí, upokojí na prsníku a zaspí. Toto bábätká robia, a ak to matka prijme ako normálne a automaticky mu ponúkne prsník, tak sa obaja menej zobudia a ľahšie naspäť zaspia. Vytvorí sa medzi nimi takzvaná nočná harmónia, v rámci ktorej sa síce dieťa bude budiť, ale nepreberie sa úplne, vyspí sa lepšie ono aj matka.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saDieťa 1 — 6 - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >