Hlasujte o najlepšie detské hlášky! Ktorá vás najviac rozosmeje?

gb, pt, 1. februára 2019 o 06:20

Až do konca januára ste nám mohli posielať veselé výroky vašich detí či vnukov. Vybrali sme z nich desať, ktoré sa nám najviac páčili. Teraz je to na vás. Hlasujte a vyberte štyri najlepšie!

Spoločne sa zasmiať, čo je viac?

Foto: Shutterstock.com

Štyria čitatelia, ktorí získajú najvyšší počet hlasov, od nás dostanú veľké darčekové balenia výživového doplnku pre deti Marťankovia Futura, ktorý podporuje rozumové funkcie detí, ich obranyschopnosť a prirodzený rast.

Máš tu ale pekný bordel!

Ako vieme, malé deti často kopírujú svojich rodičov a používajú výrazy, ktoré počujú v rôznych situáciách. Po hrách našich ratolestí v detských izbách býva pekná pohroma a inak to nebolo ani u nášho malého. Manželka to pri príchode do izby zvykla komentovať vetou: „Ty tu máš ale pekný bordel“. Jedného dňa pri nakupovaní v potravinách pani predavačka ukladala tovar do regálov a samozrejme mala okolo seba množstvo porozhadzovaných krabíc. Keď do uličky zabočil náš vtedy dvojročný Lukáško, tak sa na neho pani predavačka milo usmiala a opýtala sa, či sa stratil. Určite však nečakala odpoveď: „Ja som sa nestratil, ale ty tu máš pekný bordel.“
Karol Brehovský

Na vine je gravitácia!

„Peťa, prečo máš to pyžamo na zemi?"
„To je gravitácia!"
Peter Jankóšik, Revúca

Tatík je kočík

Naša malá dvojročná dcéra vypustila hlášku: „Mama je kočka a tatík je kočík."
Marek Kuruc, Viničné

Nebuď lenivá

Mama: „Katka, prosím ťa, odprac si po sebe svoje veci. Ja ti slúžku robiť nebudem."
Katka (6 rokov): „Slúžku mi robiť nemusíš. Ale ani lenivá nemusíš byť."
Magda Brežná, Limbach

Vyšší ako panelák

S vnučkou Viki fabulujeme takýto rozhovor.
Viki: „Už chodím do piatej triedy."
Ja: „Kto ťa tam naučil čertove kolo?"
Viki: „Môj rímsky tréner, je veľmi dobrý. "
Ja: „A má aj vysokú školu?"
Viki: „Áno, veľmi vysokú, vyššiu ako náš panelák."
Jarmila Šilerová

Zase ten istý!

Keď sme boli v Čechách na dovolenke, navštívili sme aj zopár kostolov. V prvom sme dcére hovorili o soche Ježiša. V daľšom kostole o niekoľko dní, keď sa pozrela na sochu Ježiša, tak povedala dosť nahlas: „Mami, pozri, zase je tu ten istý.“
Beata Vodjanická

Staré dobré časy

Jorik vo veku 4 či 5 rokov cestou do škôlky: „Vieš, čo boli pre mňa dobré časy? Keď som nechodil do škôlky. Keby sa tá história opakovala!"
Daniela Krnáčová, Praha

Ja teda určite nie

Máme štyri deti a so ženou sme sa rozprávali, ako je to super a že keď budeme starší, tak sa hádam niekto z nich o nás postará a pomôže nám, keď bude treba. Náš vtedy päťročný syn rozhovor započul a medzi dvermi s kyslým výrazom zahlásil: „No ja teda určite nie." Vtedy nám to prišlo vtipné, dúfam, že keď syn vyrastie, zmení názor.
Julius Hodosy, Bratislava

A dýchať môžem?

Máme dve vnučky, ktoré žijú v Anglicku. Keď náš syn, otec detí káral staršiu (mala vtedy 3,5 roka), že nesmie to a to, tak sa ho opýtala: „Tato a dýchať môžem?"
Jozef Sonoga, Gelnica

Kto sa o nich staral?

Pri ceste do školy sa na mňa obrátil vnuk, prváčik s otázkou: „Dedko, kto sa staral o prvých ľudí na svete, keď boli ešte len bábätkami?"
Vojtech Margorín, Banská Bystrica

ANKETA:

Hlasujte o najlepší výrok!

17,6%2,0%9,4%15,3%0,8%3,1%6,3%1,6%4,9%39,0%
Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >