Doma s deťmi. Tip na aktivitu 16: Akadémia vied má vzdelávacie videá pre starších žiakov

gb, 15. apríla 2020 o 05:00

Slovenská akadémia vied (SAV) spúšťa projekt SAV vzdeláva žiakov. Nakrúca vzdelávacie videá, ktoré majú starším deťom pomôcť ako doplnok vyučovania na diaľku.

Za počítačom nie je dobré tráviť dlhý čas, ale niekedy je to užitočné.

Foto: Shutterstock.com

Videá vedcov budú umiestnené na portáli www.ucimenadialku.sk v sekcii zdroje a šírené prostredníctvom sociálnych sietí. „Neustále sa zamýšľame nad tým, ako môžeme byť v týchto časoch pre verejnosť užitoční. Fakty a pravda to sú naše základné pracovné nástroje, a tak sme sa rozhodli priniesť ich online do domácností našich školákov. Verím, že vzdelávacie videá zo strany akadémie vied budú užitočné pre všetkých, ktorí dnes musia čeliť vyučovaniu prostredníctvom internetu," povedal predseda SAV Pavol Šajgalík.

V prvej fáze ponúka akadémia vzdelávací obsah v rámci predmetov, ako sú biológia, chémia, fyzika, geografia, literatúra a dejepis. Prezentované témy sú v súlade so školskými osnovami a videá pokrývajú učivo pre žiakov jednotlivých ročníkov druhého stupňa základných škôl a tiež pre všetky ročníky stredných škôl, okrem maturitného. SAV bude postupne plniť portál tak, aby bolo vzdelávanie zo strany vedcov poskytnuté čo najväčšiemu počtu žiakov aj v rámci ďalších predmetov.

Vzdelávacie videá SAV môžete nájsť aj na kanáli YouTube na tomto odkaze.

Jedno z videí pre žiakov. Prvá svetová vojna a vznik ČeskoslovenskaPridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >