Detská nemocnica v Banskej Bystrici má 78 nových lôžok pre malých pacientov

TASR, 13. mája 2019 o 03:34

Detská fakultná nemocnica s poliklinikou (DFNsP) v Banskej Bystrici disponuje 78 novými lôžkami, ktoré dostala v uplynulých dňoch vďaka ministerstvu zdravotníctva.

V ordinácii pediatra sa spolu lekári i pacienti aj zasmejú.

Foto: Shutterstock.com

Referentka pre marketing nemocnice Jana Petríková uviedla, že vo viacerých nemocniciach je to masívna obnova lôžok po mnohých rokoch a bežný poskytovateľ ústavnej zdravotnej starostlivosti by sa k takej obnove lôžok nemal šancu dostať. Podľa nej nové lôžka znamenajú predovšetkým komfortnejšiu liečbu pre pacientov, ich bezpečnosť, no zlepšia sa tým tiež podmienky na prácu zdravotníckych pracovníkov.

„Hoci išlo o centrálny nákup, nemocnice mali možnosť vybrať si presne taký typ lôžka, aký pre pacientov potrebujú. Do banskobystrickej detskej nemocnice pribudlo desať postelí pre najmenších a 68 lôžok pre väčšie deti. Umiestnili sme ich na všetky lôžkové oddelenia, vrátane II. Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny. Práve na nej umiestnené lôžka predstavujú najvyšší štandard svetovej úrovne," zdôraznila Petríková.

Lôžka spĺňajú predpoklady náročnej manipulácie s pacientom, resuscitačnej aj intenzívnej starostlivosti o pacienta. Na ostatných oddeleniach sa nachádzajú plne elektricky ovládateľné lôžka so sofistikovanými funkciami a nadštandardnými vlastnosťami ako nastaviteľnosť výšky ložnej plochy či polohovanie pacienta. Ich súčasťou sú kvalitné matrace, pohyblivé bočnice a ďalšie príslušenstvo, napríklad infúzne stojany. Postele sú v jemných pastelových.

„Pôvodné lôžka sme rozdelili do dvoch skupín podľa stupňa opotrebovania. Na tie, ktoré sú vyradené a budú zlikvidované, alebo tie, ktoré sú ešte vhodné na použitie. Druhú skupinu lôžok sme odovzdali domovom sociálnych služieb," dodala Petríková.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saZdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >