Deti môžu súťažiť o najkrajší list. Víťazov čakajú atraktívne ceny, aj pobyt na horách

TASR, gb, 16. februára 2020 o 04:30

Deti sa môžu aj tento rok zapojiť do súťaže o najkrajší list 2020. Napísať majú o svete, v ktorom žijeme.

Deti sa môžu zapojiť do súťaže o najkrajší list.

Foto: Shutterstock.com

Národné kolo 49. ročníka medzinárodnej súťaže v písaní listov pre deti a mládež do 15 rokov vyhlasuje Slovenská pošta v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR. Listy majú poslať najneskôr do 27. marca na adresu Slovenskej pošty.

„Teším sa z tohtoročnej témy súťaže, prostredníctvom ktorej majú deti priestor vyjadriť, ako vnímajú svet okolo seba a priblížiť nám dospelým, ako vyzerá svet z ich perspektívy. Svet dospelých je rýchly, pri každodenných starostiach ľahko zabúdame na to, čo je dôležité a nevieme sa tešiť z maličkostí. Verím, že listy od detí nám tieto vzácne momenty pripomenú," uviedol generálny riaditeľ Slovenskej pošty Peter Helexa.

Na autorov piatich slovenských najlepších listov čakajú lákavé vecné ceny – knižné balíčky od kníhkupectva Martinus a vydavateľstva Slovart, spoločenské hry od spoločnosti Otavius, darčekové poukážky na nákup školských potrieb od spoločnosti Ševt, vstupenky do Slovenského národného múzea. Slovenská pošta venuje autorovi víťazného listu pobyt v horskom prostredí pre celú rodinu.

Tento rok tvorca Najkrajšieho listu 2020 vyhrá aj trekingový bicykel od partnera súťaže Andrea Shop. Víťazný najkrajší list bude preložený do angličtiny a poputuje do medzinárodného kola súťaže. Víťaz medzinárodného kola dostane špeciálnu medailu Svetovej poštovej únie a môže získať výlet priamo do jej hlavného sídla vo švajčiarskom Berne. Podrobnosti o súťaži nájdete tu.


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >