Budatínsky hrad navštívi Sherlock Holmes, pomôže hľadať biele strašidlo

TASR, 4. septembra 2023 o 14:53

Budatínsky hrad v Žiline navštívi v piatok (8. 9.) počas jeho detektívnej prehliadky londýnsky detektív Sherlock Holmes. Podľa scenáristky Kataríny Maršalovej z divadelno-hravého zoskupenia Razca je dôvodom Holmesovej návštevy tajomné biele strašidlo, ktoré sa pohybuje po hrade i jeho okolí.

Budatínsky hrad.

Foto: Renáta Jaloviarová, Pravda

Scenáristka vysvetlila, že grófka Šarlota je zdesená z prítomnosti strašidla, ale najmä z klebiet, ktoré sa o ňom šíria. „Vraj je to duch bývalej slúžky Aničky, ktorá zomrela násilnou smrťou a, navyše, s dieťaťom pod srdcom. Teraz sa potuluje po Budatíne a hľadá svoje nenarodené dieťa. Pre klebety prestali na hrad chodiť všetky návštevy. Najmä mladý barón Jakub, za ktorého chce grófka vydať dcéru Karolínu. Preto Šarlota neváha a napíše list anglickému detektívovi, aby prišiel a pomohol vyriešiť túto záhadu,” priblížila scenár prehliadky Katarína Maršalová.

Do pátrania sa tradične môžu zapojiť aj návštevníci a za správnu dedukciu vyhrať milý darček. Prehliadky sa budú konať o 18.00 h, 19.00 h a 20.00 h, uviedla hovorkyňa Považského múzea v Žiline Magdaléna Lacková.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >