Viezol dieťa do nemocnice, bol pod vplyvom tvrdých drog

SITA, 12. septembra 2019 o 05:31

Policajti ešte v auguste namerali v obci Závadka v okrese Michalovce 25-ročného vodiča, ktorý uháňal rýchlosťou 112 kilometrov za hodinu. V aute viezol choré dieťa, a tak mu policajti urobili sprievod na urgentný príjem.

Zastavený muž bol pod vplyvom drog.

Foto: Ivan Majerský, Pravda

Vodič Octavie sa však policajtom nepozdával. To, že sa nemýlili, v týchto dňoch potvrdili aj výsledky toxikologického vyšetrenia.

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, vodič vystupoval drzo a arogantne a pôsobil opito alebo pod vplyvom iných návykových látok. Dychová skúška bola negatívna, a tak ho vyzvali, aby sa podrobil aj odberu biologického materiálu na zistenie prítomnosti iných návykových látok. Vodič to najskôr odmietol, no po chvíli sám požiadal o odber.

Podľa výsledkov rozboru u vodiča zistili prítomnosť metamfetamínu (pervitín), amfetamínu a kanabinoidov, teda omamných a psychotropných látok. Priestupok vodiča bude prejednaný v správnom konaní, kde mu hrozí pokuta od 200 do 1 000 eur, a zákaz činnosti do päť rokov. Výsledok toxikologického vyšetrenia bude postúpený ako poznatok príslušnému orgánu.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saZdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >