VIDEO Čo chutí košickým pandám?

Robo Hakl, 18. novembra 2020 o 17:04

V máji prišli do košickej zoo bratia Daeng a Thimpi. Samčekovia pandy červenej sa narodili v Zooparku Chomutov.

Pozrite si VIDEO z košickej ZOO, ako si pochutnávajú na dobrom obede:Košická zoo začala po prvýkrát v histórii s chovom pandy červenej na jar. Je to šelma, ktorá sa dožíva štrnásť rokov. Dospieva pred dovŕšením druhého roku života, ale aj skôr.

„Zaujímavosťou pánd je takzvaný palec, ktorý však nie je skutočným prstom. Je to výrastok zápästnej kosti. Pandám slúži ako pomôcka na priťahovanie vetvičiek pri kŕmení. Táto zvláštnosť sa prejavuje aj pri ich kolísavej chôdzi, keďže predné končatiny majú vytočené dovnútra,“ vysvetlil zoológ Patrik Pastorek.

Zaujímavosťou týchto zvierat, ktorých prirodzenou domovinou sú krajiny Čína, Nepál, Mjarmarsko, je i pásikavý chvost, ktorý je len o niečo menší, ako celé telo. Kým dĺžka pánd je od 56 do 63 centimetrov, chvost meria od 37 do 48 centimetrov. Slúži im na udržanie rovnováhy a na dorozumievanie sa vo voľnej prírode.

Pandám chutia najmä listy bambusov. No v jedálnom lístku majú aj rôzne korene či ovocie. Občas si - podľa Pastoreka - prilepšia aj živočíšnou stravou, rôznymi
vajíčkami vtákov alebo malými živočíchmi.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >