V Oravskej Porube v nedeľu predvedú hasičský zásah z prelomu 19. a 20. storočia

TASR, 9. júna 2019 o 04:08

Ukážky práce hasičov, horských záchranárov i polície uvidia v nedeľu 9. júna najmenší návštevníci kempu v Gäceli v Oravskej Porube. Hlavnou atrakciou podujatia, ktoré sa uskutoční pri príležitosti Medzinárodného dňa detí, bude autentická rekonštrukcia hasičského zásahu z prelomu 19.a 20. storočia.

Ilustračné foto.

Foto: TASR

Hasenie originálnou technikou zo začiatku 20. storočia predvedú poľskí hasiči na zinscenovanom požiari drevenice. Hadice, ktoré pri tom použijú, sú staré sto rokov. Techniku spolu s vozom budú ťahať štyri kone. Návštevníci tak budú mať možnosť presvedčiť sa o tom, aký náročný bol kedysi hasičský zásah, uviedol Michal Švento z dolnokubínskej radnice.

Dodal, že historickú techniku zrekonštruovali poľskí susedia v rámci projektu zachovania hasičských tradícií na poľsko-slovenskom pohraničí. Slovenskí hasiči ukážu deťom výstroj aj súčasnú modernú hasičskú techniku. Okrem toho si návštevníci vyskúšajú jazdu na koni a ďalšie atrakcie.

Keďže sa na podujatí očakáva vyššia účasť, dolnokubínska radnica zabezpečila od trinástej hodiny kyvadlovú dopravu z mesta až do kempu.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >