Piaty ročník festivalu Cinedu predstaví bohatý výber filmov pre deti a mládež

SITA, 11. augusta 2023 o 20:37

Program bude rozdelený na dve hlavné vekové kategórie, a to Cinedu Kids pre deti od šesť do 12 rokov a Cinedu Teens pre divákov od 13 rokov a mladých dospelých.

Festival prebehne v septembri (ilustračná fotografia).

Foto: TASR

Piaty ročník medzinárodného festivalu filmov pre deti a mládež Cinedu predstaví bohatý výber kvalitnej a rôznorodej dramaturgie celovečerných hraných, dokumentárnych a animovaných filmov. Festival Cinedu je doteraz jedinou filmovou platformou na Slovensku, ktorá sa špecializuje výlučne na mladých divákov od šesť do 18 rokov.

Festival sa uskutoční od 18. do 29 septembra v Mestskom kultúrnom stredisku v Novom Meste nad Váhom. Program bude rozdelený na dve hlavné vekové kategórie, a to Cinedu Kids pre deti od šesť do 12 rokov a Cinedu Teens pre divákov od 13 rokov a mladých dospelých. V tlačovej správe o tom informovala riaditeľka a zakladateľka festivalu Cinedu Ľudmila Cviková.

Ako informovali organizátori festivalu, potvrdenými titulmi sú napríklad nórsky film Dancing Queen, ktorý okrem prestížnej nórskej národnej ceny na Amanda Awards získal nedávno ocenenie aj na MFF Zlín – Zlatý střevíček v sekcii Celovečerných filmov pre deti. Ďalej je to medzinárodne oceňovaný švajčiarsky dokumentárny film Girl Gang, pre mladšie vekové kategórie film Príbehy malého Františka a tiež animovaný film Štyri duše kojota, holandský film Bigman, či animovaný film Tonko, Slávka a kúzelné svetlo.

„Piaty ročník Cinedu prináša mnoho pozitívnych noviniek, jednou z nich sú ocenenia detskou a mládežníckou porotou a novinkou je aj Cena diváka v oboch kategóriách," uviedla Cviková a doplnila, že funkcie producenta sa tento rok ujal bývalý omelecký riaditeľ Fest anča Maroš Brojo. „Novú spoluprácu sme nadviazali s KKC Hviezda v Trenčíne s jeho dramaturgom Antonom Šulíkom, s ktorým spoločne vyvíjame workshop pre mladých slovenských filmárov Ako vytvoriť úspešný film pre deti a mládež. Workshop je jednou z prvých iniciatív, ktorej zámerom je podpora filmového priemyslu pre tento špecifický filmový žáner – detský a mládežnícky film - na Slovensku," dodala Cviková.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >