Deti s chorým srdiečkom sa už čoskoro budú liečiť v novom kardiocentre

gb, 19. marca 2019 o 04:09

Nová budova Detského kardiocentra pri Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave je po dvoch rokoch v hrubých obrysoch dokončená.

Nová budova Detského kardiocentra.

Foto: Detské kardiocentrum

„Naši malí pacienti budú mať dôstojné podmienky na liečbu a lekári a ďalší zdravotnícki pracovníci kvalitné prostredie a podmienky na svoju prácu,“ uviedla ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. „Detské kardiocentrum sa architektonickým riešením a moderným prístrojovým vybavením dostane na úroveň najšpičkovejších zariadení tohto druhu v Európe,“ povedal Jozef Ráž, generálny tajomník služobného úradu Ministerstva zdravotníctva.

„Nové Detské kardiocentrum bude mať ambulantnú časť, lôžkovú časť, dve kardiochirurgické sály, jednu hybridnú katetrizačnú sálu a ďalšie priestory, napríklad na výučbu. Súčasťou bude aj hotelové ubytovanie pre rodičov detí s kapacitou osemnásť postelí,“ vymenoval generálny riaditeľ Národného ústavu sdrcových a cievnych chorôb Mongi Msolly.

Detské kardiocentrum je súčasťou Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb od roku 2009. Ide o jediné špecializované pracovisko na Slovensku, ktoré poskytuje kompletné diagnostické, liečebné, katetrizačné a chirurgické výkony na srdci a cievach u detí s vrodenými a získanými chorobami srdca a ciev.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saZdravie - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >