Kde sú schované slovenské poklady? Poďte hľadať s nami, pridá sa aj Majself a Kali

PR článok, 21. júna 2024 o 00:01

A je to tu. Letná séria vandrovky, ktorá veľkých aj malých objaviteľov pozýva na objavnú cestu po stopách najväčších slovenských pokladov. Už v nedeľu, 30. júna pokračujeme druhou zastávkou v Nitre, kde sa vďaka Kaufland Detskému festivalu prenesieme v čase, do obdobia Veľkej Moravy. A nebudú chýbať ani hviezdy! Nielen tie na nebi, ale aj na pódiu počas celého dňa.


Obľúbená letná vandrovka s Kaufland Detským festivalom, na ktorej sa tento rok spoločne vydáme po stopách tých najkrajších slovenských pokladov, pokračuje svojou druhou zastávkou – tentoraz v meste pod Zoborom, v čarovnej Nitre. V nedeľu 30. júna si tu spoločne zacestujeme v čase, aby sme sa priamo zo Svätoplukovo námestia preniesli do dávneho obdobia Veľkej Moravy.

Po stopách Veľkej Moravy a jej pokladov

Zaujíma vás, ako sa žilo v časoch Veľkej Moravy, veľkolepej ríše, ktorú v  9. storočí založil knieža Rastislav, keď k svojej ríši pripojil Nitrianske kniežatstvo? V časoch, keď k nám Solúnski bratia Cyril a Metod priniesli hlaholiku, jedno z dvoch najstarších slovanských písem? Alebo vás láka čaro sokoliarskeho umenia, ktorému sa kedysi dávno venoval aj Svätopluk, legendárny panovník so slávou i mocou kráľa?

Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali kladne, bola by veľká škoda, ak by ste v poslednú júnovú nedeľu na Kaufland Detskom festivale obišli Veľkomoravské mestečko K-Z lásky k tradícii. Na vlastné oči tu uvidíte rytierske brnenie, aké nosil knieža Pribina, priučíte sa stredovekým remeslám kováčov či košikárov, či čaru hlaholiky na kurze kaligrafie, alebo si zmeriate sily pri lámaní legendárnych troch prútov Svätopluka.


Pre maškrtné jazýčky je pripravená ochutnávka produktov K – Z lásky k tradícii, ktorú pre Kaufland vyrábajú najlepší slovenskí dodávatelia. Ak sa so svojimi ratolesťami zapojíte do rodinnej súťaže v miesení cesta na medovník, váš deň bude ešte sladší. Nitriansky región je totiž celé storočia známy umením pernikárov a medovnikárov.

Hip Hop a história? Áno, ide to dokopy

A aká by to bola vandrovka po Slovensku bez zábavy so známymi tvárami? Prídu aj do Nitry, aby vám spríjemnili festivalový program podujatia, ktoré sa uskutoční pod záštitou mesta. Nebudú chýbať obľúbení moderátori Martin Madej a Veronika Hatala, unikátny projekt Cimbalkovo, ktorý spojil mladé talenty z celého Slovenska, Majself, či vystúpenie Kaliho a Petra Panna so súborom Čarovné ostrohy. Toto výnimočné spojenie hiphopu a folklóru uvidia práve návštevníci Kaufland Detského festivalu v Nitre v absolútnej premiére!


Samozrejme, na Kaufland Detskom festivale nikdy nesmie chýbať ani program pre najmenších návštevníkov. Tí si užijú svoj deň spoločne so Smejkom a Tanculienkou, škriatkom Fíha Tralala, či Cupi &Lupi. To znie ako skvelý plán na poslednú júnovú nedeľu, čo poviete?

Naživo aj z pohodlia obývačky

Že to do Nitry máte ďaleko? Nevadí, dobrodružnú cestu po stopách slovenských pokladov si môžete užiť aj online na www.detskyfest.sk alebo prostredníctvom rodinnej káblovej televízie TURBO TV, ktorá bude z podujatia vysielať priamy prenos.

Na spoznávanie najkrajších klenotov našej domoviny, o akých sa nepíše ani v učebniciach, máte čas celé leto, pretože obľúbenú letnú vandrovku vám Kaufland, ako vždy zadarmo, prinesie aj do ďalších slovenských miest. Stačí si len pribaliť dobrú náladu a chuť objavovať nové poklady. Z lásky k Slovensku.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa