Deti sa môžu opäť zapojiť do súťaže pošty o najkrajší list, výhercovia dostanú vecné ceny

Gabriela Bachárová, 10. marca 2023 o 04:19

Aj v tomto roku sa môžu deti vo veku od deväť do 15 rokov zapojiť do súťaže o Najkrajší list, ktorú vyhlasuje Svetová poštová únia a na Slovensku ju organizuje Slovenská pošta.

Deti sa môžu zapojiť do súťaže o najlepší list.

Foto: Shutterstock.com

Počas písania si majú mladí autori predstaviť, že sú superhrdinovia a ich úlohou je urobiť všetky cesty bezpečnejšími pre deti. „Úlohou účastníkov už 52. ročníka medzinárodnej súťaže v písaní listov je napísať klasický list na danú tému v rozsahu maximálne 800 slov,” priblížila hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková. Podmienkou je, aby bol list písaný rukou a obsahoval formálne znaky ako hlavičku, v ktorej bude úplná adresa pisateľa, a dátum, kedy bol list písaný, oslovenie, hlavnú časť, zdvorilostné zakončenie, P. S. (nepovinné) a podpis.

V liste musí byť rovnako uvedený vek dieťaťa a názov školy. „Mladí ľudia môžu svoje písomné práce podporiť aj zaujímavou kresbou,” doplnila Dorčáková. Svoje listy môžu posielať do 14. apríla na adresu Slovenskej pošty. Viac informácií o súťaži nájdu záujemcovia tu.

Na autorov troch slovenských najlepších listov čakajú podľa hovorkyne zaujímavé vecné ceny. Najlepší list národného kola súťaže bude preložený do anglického jazyka a zaslaný do medzinárodného kola súťaže.

Slovenská pošta sa prostredníctvom tejto súťaže hlási k iniciatíve Svetovej poštovej únie zlepšovať čitateľskú gramotnosť a jazykové schopnosti u detí a mládeže, ako aj rozvíjať ich talent písania s dôrazom na kreativitu a vyjadrenie emócie.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >