Bojnický zámok bude v júni patriť deťom, ponúkne príbeh Čarodejníka z krajiny Oz

TASR, gb, 10. júna 2019 o 13:00

Bojnický zámok pripravil pre detských návštevníkov 23. ročník podujatia Rozprávkový zámok. Aktuálny ročník nesie názov Čarodejník z krajiny Oz. Inšpirovaný je rovnomennou knihou Lymana Franka Bauma a rozpráva príbeh malej Dorotky, ktorá žije v domčeku so strýkom a tetou.

Bojnický zámok.

Foto: Facebook Bojnického zámku

"Počas jednej veternej noci Dorotku a jej psa odnesie víchor do tajomnej krajiny zvanej Oz. Ich putovanie krajinou prinesie množstvo dobrodružstiev, zážitkov a nových priateľstiev," priblížila Petra Gordíková z oddelenia marketingu bojnického múzea.

Príbeh odvážnej Dorotky je podľa nej príbehom o splnených snoch a sile vlastnej viery. „Detským návštevníkom podujatia Rozprávkový zámok ukáže, aké dôležité je snívať, ísť za svojim snami a veriť vlastným schopnostiam," dodala.

Prekvapenie čaká na všetky Dorotky a Doroty, ktoré pri vstupe na prehliadku zámku dostanú od organizátora podujatia darček. Podujatie Rozprávkový zámok si návštevníci Bojnického zámku budú môcť pozrieť v termínoch od 12. do 16. júna a od 19. do 23. júna.

Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste saVoľný čas - ďalšie články

Ďalšie články v rubrike >