Digitálny žiak: Tisíce žiakov si už môžu ísť vyzdvihnúť svoj nový počítač či tablet

PR článok, 6. júna 2023 o 04:30

Žiaci a ich zákonní zástupcovia, ktorí sa zaregistrovali na stránke www.digitalnyziak.sk a požiadali tak o 350 eurový príspevok na nákup nového notebooku, tabletu alebo all-in-one počítača, už postupne dostávajú potvrdzovacie SMS správy, s ktorými si môžu príspevok uplatniť v jednej zo stoviek zmluvných predajní v rámci celého Slovenska.


„Ku dnešnému dňu sme odoslali viac ako 8-tisíc validačných kódov, a to žiakom registrovaným v skupinách prvákov stredných škôl, vrátane žiakov piateho ročníka osemročných študijných programov, a tiež žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami,“ vysvetľuje predseda Digitálnej koalície Mário Lelovský.

Žiaci si postupne odnášajú svoje nové zariadenia domov – kúpa v predajniach prebieha bez problémov

Žiaci, ktorí validačný kód už obdržali, si už aktívne uplatňujú svoj nárok v zmluvných predajniach. Takmer tisíc z nich už má svoje nové digitálne zariadenie doma. Digitálna koalícia plánuje ešte počas júna odoslať ďalších 30-tisíc validačných kódov žiakom registrovaným vo všetkých skupinách oprávnených užívateľov. Príspevok je možné uplatniť v niektorej z viac ako 350 zmluvných predajní digitálnej techniky v rámci celého Slovenska. Kompletný zoznam je dostupný na www.digitalnyziak.sk.


Digitálny žiak pomôže viac ako 152-tisíc žiakom

Príspevok v rámci projektu Digitálny žiak je určený pre žiakov základných a stredných škôl pochádzajúcich zo sociálne slabšieho prostredia a z domácností, ktoré neprekračujú 60 % mediánu príjmu domácností na Slovensku. Nárok na príspevok majú aj všetci terajší prváci na stredných školách a žiaci piatych ročníkov na osemročných gymnáziách. Celkovo ide o viac ako 152-tisíc žiakov. O príspevok v hodnote 350 eur na nákup nového digitálneho zariadenia je možné požiadať až do konca júna. Podmienkou je len registrácia na webstránke www.digitalnyziak.sk. Doposiaľ tak už urobilo viac ako 67-tisíc žiakov.


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa