Otvorený list pani prezidentke Zuzane Čaputovej

adrianakralova - fotkaAdrianakralova 3. novembra 2020 o 19:59

OTVORENÝ LIST PANI PREZIDENTKE
Vážená pani prezidentka, Mgr. Zuzana Čaputová,

My, dnes už kategorizovaní občania SR s druhotriednymi právami v našom slovenskom štáte sa na Vás obraciame s prosbou, aby ste zastavili toto šialenstvo. Mnohí sme sledovali Váš tlačový prejav so zatajeným dychom a nádejou, že prichádza niekto, kto nás ochráni pred absurdnosťou doby. Mnohí z nás sa cítia totiž takmer ako Židia počas druhej svetovej vojny. Ocitli sme sa na prahu značkovania a vyraďovania zo spoločnosti. Po Vašom vystúpení sme však nadobudli opačný dojem a síce, že Vy ste prestali bojovať za všetkých občanov SR. Že ste zostali verná len jednej skupine.
Čo bude s Vašimi slovami, citujem: „Žiadam teda zrušiť kategorizovanie občanov na tých, ktorí budú mať priepustku na slobodu a tých druhých.”

Dovolíme si opäť citovať, teraz z historickej literatúry pre vytvorenie podobnej analógie:
Kamenec, I.: Slovenský štát v obrazoch:
„Možno povedať, že režim viedol voči židovskej komunite akúsi tichú občiansku vojnu, v rámci ktorej ju postupne zbavoval politických, hospodárskych, sociálnych, občianskych a nakoniec aj základných ľudských práv.”

Osviežili sme si historickú pamäť a srdcia máme zovreté. Snažíme sa doslova prežiť. Stojíme voči rôznym vyhrážkam, podmieňovaniu zotrvania v práci a tiež zákazu navštevovania škôl pre naše deti. Naše deti ostali dnes doma, pretože ich nechceme vystavovať tejto nebezpečnej stigme, prípadnému šikanovaniu, hoci sú zdravé. Modrý papierik, Certifikát je dnes vstupenkou do sveta nebezpečnej občianskej hry na poslušných a neposlušných. Pritom mnohí z nás sú slušní a zodpovední ľudia či už s titulom alebo bez. Neohrozujeme nikoho, zostali sme doma. Sme zodpovední. No máme právo vyjadriť našu slobodnú vôľu a spôsob, akým sú vynucované základné veci, nás donútil postaviť sa za svoje svedomie, hodnoty a práva. Ľudská dôstojnosť je pre nás niečo, čím sa nepohŕda. Dokážeme byť zodpovednými v slobode, no byť uvrhnutí násilím do nútenej poslušnosti nás nenecháva chladnými.

Sústavne je porušovaný zákon, Ústava SR a mediálna propaganda je taká silná, že ohrozila aj tých najzraniteľnejších. Našich starých rodičov, ktorí podstúpili testovanie zo strachu, len aby mohli ísť do obchodu. Ten pocit zúčastniť sa totiž nadobudli vďaka silnému manipulatívnemu marketingu tejto akcie. Boli odhodlaní riskovať zdravie, hoci mnohí mali nad 80 rokov.

Nemyslíme si, že situácia prezentovaná v číslach je vážna do takej miery, aby sa k veciam pristupovalo s tak veľkým protiprávnym nátlakom, ktorý napokon priznal aj sám premiér SR. Premiér, ktorý sa pasuje do pozície premiéra so znakmi diktátorstva. Máme za to, že všetci, zdraví či chorí ľudia s rôznymi zdravotnými problémami by sa mali rozhodnúť slobodne, či je pre nich vhodné ísť v zime do radu a čakať na test. Sám občan najlepšie pozná svoj zdravotný stav. Občan chce mať právo o sebe rozhodovať, rozhodovať o medicínskych úkonoch a iných zásahoch. Umožňuje mu to zákon. No pre mnohých občanov je samotný rad ponižujúci a šliape po ich vlastnej osobnej integrite.

Ste prezidentkou slovenského národa. Ak ste prezidentkou naozaj všetkých, tak ako ste to sľúbili pri Vašej inaugurácii, zastavte toto zlo. Zlo, ktoré je zákonom bez lásky. Pravidlá a nariadenia majú v sebe obsahovať aj prvky empatie, ľudskosti a lásky. Prišli sme do doby s modrým papierikom, oddeľovania detí od matiek pri pôrodoch a nemožnosti rozlúčiť sa s našimi blízkymi, keď zomierajú. Zostávame stáť pred dverami, do ktorých nás nechcú vpustiť. Do doby, keď naše deti nemôžu nastúpiť na povinnú školskú dochádzku. So slzami v očiach sa pýtajú, či budeme môcť nakúpiť a mať čo jesť. Páchajú sa u nás najvyššie zločiny proti ľudskosti.

Traumatizuje sa celá spoločnosť najmä zo strany médií, spoločnosť je polarizovaná a nenávistná. Ľudia sa navzájom osočujú, udávajú a ukazujú na seba prstom. Kam toto všetko má smerovať v našej krajine? Čo je cieľom? Obávame sa, že to smeruje k občianskym nepokojom.

Vážená pani prezidentka, žiadame Vás zastavte to! Inak sa celej situácii nepriamo podieľate. Nám obyčajným ľuďom nezostáva nič iné ako ostať verní svojmu svedomiu, hoci so slzami v očiach a následkami, ktoré na nás vláda SR uvrhla a zrejme ešte uvrhne. Myslíme si totiž, že toto je len začiatok. Bezodkladne preto konajte!

So všetkou úctou veríme vo Vás a žiadame Vás odvolajte vojsko z druhého kola testovania. Nie je potrebné zvolávať ani cudziu armádu vojenských medikov na územie SR. Urobte všetko, čo môžete urobiť zo svojej pozície prezidentky SR. Bezodkladne Vás žiadame zrušiť akékoľvek vstupenky na slobodu pre občanov rovnajúce sa modrému papieriku.

Mgr. Adriana Kráľová a občania SR
#SlusneSebavedomo
#ZaSlovensko

Podporujem tento otvorený list svojim podpisom tu:
» www.peticie.com/peticia_k_otvorenemu_listu_pani_prezide...


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa