Otužovanie psychiky látkovými plienkami

imaginariumImaginarium 20. februára 2019 o 17:38

Nikdy by som nepovedala, že zrovna my budeme používať látkové plienky. Lenže potom sa nám narodilo to najúžasnejšie bábätko a predstava, že vlastné dieťa balíme do „igelitu“ sa nám vôbec nepozdávala. Preto sme prehodnotili všetky klady a zápory, zabudli na pohodlnosť a začali používať látkové plienky. A vtedy sa nám začalo jedno úžasné dobrodružstvo!
A myslím to úplne vážne! Každý deň nás čaká nové prekvapenie, ktoré si otvoríme v plienke. Raz je to plné mrkvy, raz je to tmavo-zeleno-špenátové a najexkluzívnejšie je malinové. Inokedy nám oči slzia od smradu, niekedy sa pošťastí a je to pekná, kompaktná kôpka, ktorá sama odpadne do záchoda. Tam, kde pamperskáčom robota končí, nám ešte len začína.
Prvá fáza je tá s prekvapením, lebo ešte neviete, čo si váš potomok pripravil. Vtedy zoberiete revúce dieťa (lebo ono si proste chce nechať svoje hovienko prilepené na ritke) a snažíte sa ho očistiť aj napriek protestom. Normálni ľudia po očistení bábätka zabalia plienku, odhodia do koša a finito. My očistíme bábätko a ešte nás čaká druhá fáza. Vtedy už veľmi dobre viete, čo vás čaká. Tak si teda vyhrniete rukávy, odídete do kúpeľne a pustíte sa do toho. Keby si niekto myslel, že najúprimnejšie modlitby sú v kostole, tak je na veľkom omyle. Ja som sa ešte nikdy tak úprimne nemodlila k všetkým možným bohom, ako keď stojím nad osratou plienkou, ktorá sa skladá zo ŠTYROCH častí a každá jedna je osratá zo všetkých strán!!! To nedokáže hádam žiadne iné dieťa, len to naše. A keď zrovna nevzývam bohov aj nebohov, tak vediem v duchu filozofické úvahy o zmysle života. Rôzni mentori, koučovia a motivátori by boli šokovaní, keby videli, pri akej činnosti sa duchovne rozvíjam.
Áno, je to tak. Používanie látkových plienok je otužovanie psychiky ako vyšité. Po skončení tohto obdobia budem taká odolná na narábanie so špinou akéhokoľvek druhu, že asi vstúpim do politiky.
P. s.: Na internete som čítala názor, že používanie látkoviek sa nedá, ak nemáte nonstop po ruke mamu alebo svokru. Tak k tomuto názoru mám len jednu pripomienku – moja svokra a ani mama neočistili ani jedinú okakanú plienku. Toľko k tomu, že by sa to nedalo zvládať, takže ak nad tým ešte len uvažujete, určite choďte do toho!


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa