Nie nadarmo je sobota upratovací deň

imaginariumImaginarium 10. marca 2019 o 19:22

Poznáte ten pocit, keď sa poobzeráte po domácnosti a netušíte, kde začať s upratovaním? Presne to zažívam aj ja. A to tu len pred nedávnom bolo všetko vyupratované. Vážne netuším, čo sa stalo...
Minulú sobotu sme s manželom chytili všetky mopy, metly, handry, kýble a čistiace prostriedky a spoločnými silami sme to tu vyluxovali do dokonalosti. Potom som len chodila s dobrým pocitom, že tentoraz to už určite dokážeme pravidelnou starostlivosťou udržať až do soboty. A ďalšia sobota je tu a u nás to vyzerá ako po výbuchu. Rozmýšľam, kde sa stala chyba. Pamätám si, že ešte cca v utorok to tu vyzeralo k svetu. Potom sa niekde zabudne hodená mikina. Veci zostávajú porozkladané kade-tade. Dieťa si zmyslí, že kresliť po podlahe je dobrý nápad. Neožehlené prádlo sa kopí, prach sadá, smeti sa zbierajú a pomaličky sa to nabaľuje, až je tu ďalšia sobota a u nás je bordel ako v tanku. A ja sa len zúfalo obzerám okolo seba a rozmýšľam, čím by som začala.
Väčšinou začnem tým najjednoduchším. Spálňou. Upracem periny, prehodím prehoz a našu manželskú posteľ prerobím na základňu poriadku. Potom pochodím po celej domácnosti a zozbieram všetky porozhadzované veci a všetko si to pozvlačujem do svojej základne. Na chvíľu sa schovám pred očami svojej rodiny za horou oblečenia a pekne systematicky sa prehrýzam. Keď spravím tieto dva úkony, tak som zväčša na najlepšie ceste k poriadku, lebo ten najväčší neporiadok robia práve takéto drobnosti ako porozťahované veci. No a ak je škaredo a nedá sa majstrovať vonku, tak sa aj manžel realizuje. Minulú sobotu sa prihlásil ako dobrovoľník na upratovanie kúpeľne. Ja som poupratovala celú domácnosť, keď sa on vynoril so šťastným úsmevom na tvári, že kúpeľňa je vyupratovaná! Ja som to brala za vybavenú vec a venovala som sa svojej časti. No potom som tam nabehla a zostala som v úprimnom šoku! To TOTO považuje za upratané?! Áno, dlážky boli umyté, ale kôš na bielizeň a všetky kýble boli na strede kúpeľne. Záchod bol čistučký, ale doska zostala rozobratá a uteráky povešal čisté, ale všetky zúfalo krivo. Neodpustila som si poznámku, že či má po ňom nabehnúť ešte upratovacie komando a doupratovať to. Samozrejme, že sa urazil ako malý. Ja som si však definitívne potvrdila, že muži a ženy majú diametrálne odlišný názor nie len na dôležité veci ako sú láska, práca, vzťahy, ale aj na takú triviálnu vec ako je poriadok. Však sa aj hovorí, že muži sú z Marsu a ženy z Venuše.


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa