Zobrať dieťa na pohreb?

purinka - fotkaPurinka 3. novembra 2018 o 21:00

Od akého veku by ste dieťa zobrali na pohreb, keď by ste ho nemali kde nechať?

@zareaguj


6 odpovedí:
 • používateľ nemá avatarMartinka200 3. novembra 2018 o 21:24

  Ja do 5rokov by som vobec nebrala na pohreb dieta. Mozno ma niekto iny nazor, ale urcite by som pozrela, aby som ho mala kam dat. V opacnom pripade by som na pohreb neisla ani ja.
  @zareaguj
   1x rolando
 • lumatka - fotkaLumatka 3. novembra 2018 o 23:13

  Ja sa doma rozhovorom o smrti nevyhybam. Zároveň som veľmi vďačná, že sme zatiaľ nemuseli zažiť spolu pohreb. Pochovať svojho blízkeho je ťažké pre človeka v každom veku, asi sa nedá povedať od akého veku je to zvládnuteľné. Pre mňa je pohreb o rozlúčke ale aj o nádeji na ďalšie stretnutie. S takýmto vedomím by som pravdepodobne brala na pohreb aj moje deti vo veku, v ktorom by sme stratou práve prechádzali. Beriem to ako súčasť spracovania bolestnej reality. Ale opakujem, je to v teoretickej rovine, možno v danej chvíli by som to cítila inak a aj sa inak zachovala.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarPherenike 4. novembra 2018 o 07:01

  @Purinka
  Stretla som sa z názorom od mnohých ľudí, že dieťa ma najprv absolvovať veselú udalosť. Napr.svadbu až tak pohreb. Vraj, aby malo šťastný život :) môj malý nemal ani rok keď zomrel bratranec. Bol spopolneny a na pohrebe sme boli. Týždeň nato mala pohreb jeho mama a rok a pol nato jeho otec. Na týchto pohreboch som už nebola ani ja. Od malička s nimi chodievam často na cintorín k mojej babke a dedkovi a rozprávam im o nich a ako mi veľmi chýbajú. Takže si uvedomujú čo sa stane ak človek zomrie
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarAeliss 4. novembra 2018 o 07:55

  Ja bysom na pohreb s malym dietatom nesla. O smrti sa treba urcite porozpravat,beriem to ako sucast zivota,ale nevnimam to ako negativnu vec. Pohreb je negativna,smutna udalost,kde vsetci placu a nechcem aby sa toho deti ucastnili. Az neskor,ked budu tomu rozumiet.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarMartinka200 4. novembra 2018 o 20:00

  Presne,aj ja si myslim, ze treba pockat na cas, kedy budu tomu rozumiet. A ono celkovo bolest rodica dieta vnima i bez pohrebu...takze o to viac, ked by slo este aj tam.
  @zareaguj
 • lakey5 - fotkaLakey5 9. marca 2019 o 15:27

  @Aeliss (4.11.2018 07:55)
  @Martinka200 (4.11.2018 20:00)

  Samozrejme zalezi iba od vas, kedy bude dieta na tuto udalost pripravene. Iba od vas.
  @zareaguj


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa