Vlasy a nechty po pôrode

pherenikePherenike 19. novembra 2018 o 18:27

Ako ste boli na tom s pleťou, nechtami či vlasmi po pôrode vy? Mne sa lámali a štiepili nechty. O vlasoch nehovoriac. Myslela som, že si musím kúpiť parochňu :) mali ste podobný problém? Ako ste to riešili? Výživové doplnky z lekárne alebo máte nejaký domáci tip? Alebo ste mali šťastie a nemali ste takýto problém?

@zareaguj


6 odpovedí:
 • používateľ nemá avatarAeliss 20. novembra 2018 o 10:51

  Mne zacali vlasy po porode neskutocne padat,cca po 5 mesiacoch. Zacala som jest viac orieskov,kupila som si lopuchovy sampon a hned aj zacali odznova rast. Plet sa tiez trozka zhorsila,pijem viac vody a zdravsie jem,nechty su v poriadkh.
  @zareaguj
 • lumatka - fotkaLumatka 20. novembra 2018 o 13:50

  @Pherenike

  Pre mňa aktuálna téma... Nechty, ani pleť som nemala extra zhoršenú, ale vlasy! Oooch, po prvom pôrode to bol vyslovene šok. Pred tehotenstvom som mala celkom husté vlasy, počas tehotenstva mi ešte zhustli a celkovo boli veľmi pekné...ale tri mesiace po pôrode začali neskutočne padať, do slova chumače, kedykoľvek som si počas dňa začrela do vlasov... potom sa to dalo do normálu samo, začali rásť nové vlasy, ale hustota sa mi azda o 1/4 zmenšila. Po druhom pôrode rovnako, ale hustota už sa ďalej nezhorsila s teraz som po treťom a užívam si husté potehotenske vlasy :) ale už sa blíži tretí mesiac a zase začínajú padať, dbam na zivospravu, ale obávam sa, že tu ide skôr o hormonálne zmeny...
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarMartinka200 21. novembra 2018 o 11:27

  U mna sa neudialo nic. Ja som si len vsimla, ze vlasy stratili lesk. Ku stastiu naozaj, mozno trosku vrasky,ale to som pripisovala skor nevyspatiu. Ako obsadena mama a v praci,nic som nejak zvlast na sebe nevnimala...a to je asi najdolezitejsie, lebo kazda z nas sa casom dostane do formy.Vo vsetkom. A ako mama sme krasne.
  @zareaguj
 • lumatka - fotkaLumatka 21. novembra 2018 o 13:10

  @Martinka200 (21.11.2018 11:27)

  Martinka ticho závidím, ale doprajem ;-) a na ten návrat do formy sa už teším :-D
  @zareaguj
 • purinka - fotkaPurinka 21. novembra 2018 o 17:35

  @Pherenike

  Po pôrode mi neskutočne padali vlasy, ale bola vtedy aj jeseň, som si povedala, padá lístie aj moje vlasy a upravilo sa to potom. Skúšala som si umývať vlasy v odvare z nazbieranej žihľavy.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarPherenike 21. novembra 2018 o 20:35

  @Purinka (21.11.2018 17:35)
  Ja som už síce rodila davno no opäť mi vypadávajú vlasy ako vtedy. Asi ma ta žihľava niečo do seba.. veď niekedy sa používali len takéto sampony
  @zareaguj


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa