Vianočná dekorácia

pherenikePherenike 10. novembra 2018 o 22:03

Robievate spolu s deťmi nejakú vianočnú dekoraciu? Ak áno, dávate aj napríklad babkam?

@zareaguj


6 odpovedí:
 • purinka - fotkaPurinka 11. novembra 2018 o 22:28

  @Pherenike

  My tvoríme s deťmi vlastné vianočné pozdravy a posielame známym. Deti sa zabavia a ja ušetrím na kúpe pohľadnici :-).
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarPherenike 12. novembra 2018 o 22:11

  Pekne a tvorivé. Myslím, že aj prijemcovia sa viac potesia ako kúpeným. Je to také osobnejšie
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarMartinka200 13. novembra 2018 o 13:11

  Urcite je pekne nieco zhotovit i pre sirsiu rodinu. Pohaldnice, karticky, alebo ozdobena vianocna fotka dietatka, rodiny....napr.
  @zareaguj
 • lumatka - fotkaLumatka 14. novembra 2018 o 03:02

  @Pherenike

  Ahoj, ja doma s pomocou najstaršieho syna vytváram vianočné pohľadnice s rodinnou vianočnou foto a rozposielam príbuzným. Posledných päť rokov sa naša rodinka postupne rozrastala, tak sme sa takto dali vidieť aj rodine s ktorou sme počas roka neprišli do osobného kontaktu. Ale musím povedať, že je to dosť časovo náročné, lebo takto vyrábame asi 15-20 ks, ale zase má to svoje čaro - teda aspoň v tomto období, kým sú deti maličké... Ešte pred dvoma rokmi som vyrábala som aj darčeky pre priateľov, ale to už bol vyslovene nočný záťah a minulý rok som sa tohto ideálu vzdala... Ešte ma napadá výroba vianočných ikebán. Tie (ak stihneme) tak robíme s deťmi aj pre babinu, prababinu a švagrinú - a potom 24teh ráno idú chlapi vinšovať a spolu s betlehemským svetlom podarúvajú aj toto...
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarLuxusnamd 14. novembra 2018 o 07:12

  @Lumatka (14.11.2018 03:02)

  :) že nočný záťah, to sa mi páči ten názov... aj to s betlehemským svetlom, krásny nápad. Kedysi sme to aj my roznášali, ale teraz sa mi to zdá zbytočný stresový faktor (či dačo nepodpálime a či vydrží až do Vianoc???).
  Prepáč, môžem sa spýtať, koľko máš detí? Keď o tom tak píšeš, potrebujem si spraviť nejakú predstavu...
  Ďakujem.
  A to ako spravíš vian pohľadnicu a potom k nej pridáš foto? Či upravuješ rovno fotku?
  @zareaguj
 • lumatka - fotkaLumatka 15. novembra 2018 o 08:02

  @Luxusnamd (14.11.2018 07:12)

  ahoj, mám čerstvo tri deti...čiže spomínané som robila minulý rok s dvoma chlapcami (2,5 a 5,5 roka). S tým betlehemským svetlom to nieje až také zložité, aj keď vyžadovalo si to vymyslieť stratégiu :-D Na udržiavanie máme veľký lampáš a sviečku, ktorá vydrží horieť tri dni a na prenos malé lampášiky s menšou sviečkou (kahance sa na cestu s deťmi neosvedčili, ako sa s tým kýva, tak sa to zvykne zhasnúť...). Tieto vinšovačky u nás tradične robia len muži - a mne to vyhovuje :-) okrem toho fajn pocitu, že viem že robia práve niekomu radosť, mám doobeda aj ja čas v pokoji pripraviť, čo mi treba...a všetci sme spokojní.
  K pohľadnici - nalepím foto na polku preloženého výkresu (ozdobného) a doaranžujeme - sú krásne nálepky vločiek, hviezd a pod., prípadne k tomu ešte nejaká stužka, čipka. Text si zvyknem vymyslieť vlastný a ten si potom nechám tiež vytlačiť a lepíme aj ten (ušetrí to veľmi veľa času), ručne popodpisujeme.. Juuuj, začínam sa tešiť :-)
  @zareaguj


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa