Deti a domáce práce

pherenikePherenike 7. novembra 2018 o 23:01

Kedy a do akých domácich prác ste začali zapájať svoje deti pre fungovanie domácnosti? Či už poodnášaním riadu do umývadla, utretim stola či triedenim ponožiek do párov.. alebo niečím iným, možno ešte jednoduchšim?

@zareaguj


7 odpovedí:
 • používateľ nemá avatarMartinka200 8. novembra 2018 o 10:07

  Ja som zacala vlastne,od kedy je syncek na svete. Co ho bavilo,to mi pomahal. Vzdy som ho dala tak,aby mal na mna dobry rozhlad. Dnes si vie a chce sa umyt podlahu v izbicke, pomaha prenasat nakupy...dava na miesto riad. Hrame sa pri tom.Ma 2roky.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarAeliss 8. novembra 2018 o 13:21

  Aj mne moja dcerka pomaha. Vzdy ma pozorovala ked som nieco robila,tak sa to pekne naucila. Sama si uprace hracky,chyti hubku a umyje si stolik,dokonca ma aj svoju upratovaciu sadu,metlu,vedro s handrou,lopatku. Pekne upratuje so mnou a bavi ju to
  @zareaguj
 • purinka - fotkaPurinka 8. novembra 2018 o 19:49

  @Pherenike

  Naše baby sa zapájajú utieraním riadu, nerozbitného, rady umývajú podlahu, vedia pozametať.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarPherenike 8. novembra 2018 o 23:00

  @Martinka200 (8.11.2018 10:07)
  Super, teším sa, že aj chlapčekovi sa to páči.. :) treba ho naďalej v tom podporovať a pridávať postupne ďalšie činnosti. Je to len výhoda. Čím viac toho vie, tým lepšie :)
  @zareaguj
 • lumatka - fotkaLumatka 9. novembra 2018 o 00:32

  Ahojte, u nás chlapci (2 a 5r.) vypratávajú umývačku a je to už reálna pomoc. Dvojročný sa pridáva, lebo to robí väčší brat, päťročného sa snažím viesť k tomu, že to je jeho úloha v domácnosti. V skutočnosti sa k tomu dostane možno raz za týždeň, veci ktoré sú uložené v horných poličkách kuch. linky mi povyťahujú na linku, roztriedia na kôpky a ja to potom dospratujem. Mám z nich veľkú radosť. K povinnostiam patrí potom už len upratanie vlastnej izby. Okrem toho mi podľa nálady (zväčša tej ich :-))) pomáhajú aj s inými prácami doma - utieranie prachu, vysávania, upratovanie topánok do botníka, nosenie prádla do prania, skladanie vysušeného prádla...starší sa vyžíva keď mu dovolím umyť podlahu v kúpeľni, či riad v kuchyni. Celkovo sa snažím od malička neodstrkovať ich od toho čo robím ja, aj keď to často znamená dvojnásobok vynaloženého času a úsilia na danú prácu, ale hovorím si, že raz sa mi to vráti :-)) Manžel ich rovnako zapája do "chlapských" prác okolo domu.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarLuxusnamd 9. novembra 2018 o 18:32

  Naši chaloši (7, 5) tiež pomáhajú. S ockom pripravujú drevo do kotolne, metlová a vysávačová klasika v interiéri. A samozrejme upratujú hračky...
  Niekedy pomáhajú robiť raňajky (vyťahujú a natierajú...). Asi 8x sme robili hot-dogy. Minule som schválne spravila na nich pokus, či to zvládnu sami... Bolo to veľmi vtipné: čakali sme, nech ráno zistia, že sú hladní (trvalo im to do pol jedenástej!). Potom sme s manželom po mojej jedinej inštrukcii: "V chladničke sú párky!" išli von (a tajne ich sledovali cez okno, predsa len ohrievanie a horúca voda...). Skončilo to prekvapivo, starší napatlal nejaký lekvár na potrhané rožky. Chutilo to všetkým :)- a bez väčšej námahy.
  Zaujímalo by ma, či aj vy robíte nejaké "pokusy na deťoch". Dopadnú podľa vašich očakávaní?
  Stalo sa, že ste prácu, čo ste deckám dali, niekedy zle odhadli a prehnali?
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarMartinka200 11. novembra 2018 o 10:49

  Mne sa velmi paci, ak napr. chlapcekovia realne poskakuju vonku i okolo otca a priucaju sa co to v zahradke a garazi. Je na to i pekna podivana, ak je otecko zrucny a nech deti zaucat sa.
  @zareaguj


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa