Vši v triede

purinka - fotkaPurinka 27. októbra 2018 o 15:20

Objavili sa nám vši v škôlke v našej triede, mám z toho panický strach, lebo sme ich ešte nemali a dúfam, že ich ani nedostaneme. Som počula, že keď dám malej pár kvapiek čajovníkového oleja, nepôjdu do vlasov. Máte s tým skúsenosť? Viete poradiť nejaké účinné prostriedky, keby sme ich náhodou dostali?

@zareaguj


5 odpovedí:
 • používateľ nemá avatarAnnickabbb 27. októbra 2018 o 15:46

  no, to je teda nepríjemné. ja som sa s tým nestretla, len z detstva si pamätám riešenia - nakrátko ostrihať, smradľavý šampón s bielou penou orthosan či tak nejako sa volal, a potom vyberať hnidy a pučiť ich... veľa roboty, a fakt, stačí trocha, a oštaru máte doma. držím palce, nech sa vám, a vlastne všetkým, vyhnú.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarPherenike 27. októbra 2018 o 17:44

  @Purinka

  Našťastie som sa tiež s tým nestretla. Ale počula som, že v drogérii sa dá kúpiť šampón original na vši a je vraj veľmi účinný. Ale trafila by som aj oprať veci a povysavat aj gauč a poprípade aj postele..
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarCukriky4 28. októbra 2018 o 10:17

  Ahoj, my sme s tým bojovali minulý týždeň.....na začiatok sme použili šampón z lekárne, ale viac sa nám osvedčil obyčajný rastlinný olej, naniesť na vlasy, zabaliť vlasy do igelitového sáčku, hodinu nechať pôsobiť a už len zmyť obyčajným šampónom a vyčesať. Vši sa udusili a hnidy sme spálili žehličkou na vlasy.....apotom sme ich vyberali. A teraz preventívne ešte umývam s klasickým šampónom zmiešaným s 8 kvapkami čajovníkového oleja
  @zareaguj
 • purinka - fotkaPurinka 28. októbra 2018 o 15:31

  @Cukriky4 (28.10.2018 10:17)

  Ďakujem za rady....aspoň budem vedieť, keby bolo treba. Aj ste museli doma všetko prať, posteľné obliečky, veci? O žehličke na vlasy som počula, že sa používa pri odstraňovaní hníd...aj o čajovníkovom oleji je to asi pravda, asi ho budem dávať malej do vlasov pár kvapiek.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarCukriky4 28. októbra 2018 o 18:51

  @Purinka (28.10.2018 15:31)

  Prala som všetko a podušky po každom spaní, aby som mala istotu. Tea tree som počula ze samotný môže podráždiť pokožku, preto to riedim šampónom
  @zareaguj
   1x nik


Pridajte komentár

táto funkcia je len pre prihlásených

Prihláste sa